دولت مخالف فروش اموال و دارایی‌های شرکت هپکو اراک است

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علی ربیعی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت و وزارت کار مخالف فروش اموال و دارایی‌های شرکت هپکو اراک است، دولت همچنین مخالف تعدیل نیرو در دو شرکت هپکو و آذرآب است و اجازه نمی‌دهد نیرویی اخراج شود.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مشکلات شرکت آذرآب اراک که ناشی از سوء مدیریت بود، حل شده است، تصریح کرد: هماهنگی‌ها با سازمان تأمین اجتماعی، سازمان همیاری شهرداری‌ها، وزارت راه و شهرسازی و بانک‌های عامل انجام شده و طی دو روز آینده تمام مشکلات این دو شرکت که مرتبط با این سازمان‌ها هست حل و فصل می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: به‌شدت مخالف واردات تجهیزاتی هستیم که نمونه آن در این دو شرکت تولید می‌شود و با هرگونه واردات بی‌رویه برخورد خواهد شد و این کار می‌تواند رونق تولید و اشتغال را در شرکت‌های آذرآب و هپکو در بر داشته باشد.

ربیعی با اشاره به اینکه تثبیت شغل و امنیت شغلی از برنامه‌های مهم دولت است، اظهار داشت: تثبیت شغل و امنیت شغلی از برنامه‌های مهم دولت است که امیدواریم  با ادامه این روند مشکلات کارگران رفع شود.

وی با بیان اینکه دو کارخانه هپکو و آذرآب اراک در ماه‌های گذشته با مشکلات متفاوتی روبرو شده‌اند، افزود: این دو کارخانه از صنایع مهم بوده و با مشکل تولید مواجه نیستند و همیشه آماده تولید است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: استان مرکزی یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور محسوب می‌شود و با توجه به این امر مشکلات و مسائل صنایع این استان برای دولت حائز اهمیت است.

ربیعی تأکید کرد: رئیس‌جمهور وزیران مربوط را ملزم به رسیدگی به این مشکلات کرد و جلسات متعددی با حضور استاندار مرکزی و بخش کارگری برگزار شد که برای عملی کردن این تصمیمات سفری را به استان مرکزی تدارک دیده‌ایم.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *