دولت ۴۰۰ میلیارد تومان بابت حقوق و مزایا از خزانه قرض کرده است

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به شرایط پیچیده امروز کشور اظهار کرد: بی‌شک تمام اقشار و نهادها دلسوز نظام هستند و باید در عمل نیز همراهی خود را نشان دهند.

وی با یادآوری بالا بودن هزینه‌های جاری کشور تصریح کرد: در ۶ ماه نخست امسال دولت ۱۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد از محل فروش نفت، مالیات، فروش اوراق کسب کرده، در حالی که ۱۱۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان هزینه جاری پرداخت کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در این مدت ۴۰۰ میلیارد تومان از خزانه قرض کرده است که این مبلغ بابت حقوق، مزایا و هزینه داخلی ادارات دولت بوده است.

حسینی گفت: مردم انتظار انجام طرح‌هایی از جمله آسفالت، طرح هادی، جاده و اقدامات زیربنایی دارند، با توجه به هزینه‌های جاری همه پول صرف پرداخت به نهادهای دولتی شده به طوری که حتی مالیات نیز به خودمان برگشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: باید همه با هم به جای هزینه‌تراشی به داد این مملکت برسیم و هر یک در جایگاه خودمان کمک کنیم همان‌گونه که در هشت سال جنگ تحمیلی با مشکلات ساختیم.

حسینی اظهار کرد: گاهی یک ایده خوب می‌تواند نجات‌بخش باشد که در این راستا باید به فکر طرح‌های سازنده برای ساختن و آباد کردن هر چه بیشتر میهن اسلامی باشیم.

انتهای پیام/ج/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *