راه‌اندازی تله‌کابین موجب توسعه جهشی سوادکوه می‌شود

عبدالله رضیان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه به توانمندی‌های مختلف شهرستان سوادکوه برای توسعه اشاره کرد و گفت: شهرستان سوادکوه توانمندی‌های گسترده‌ای برای توسعه گردشگری دارد ولی هنوز اتفاق قابل قبولی در این حوزه رخ نداده است.

وی با بیان اینکه شرایط اقلیمی، جنگل‌های زیبا، محور بین‌المللی و جذابیت‌های کوهستانی به عنوان توانمندی‌های توسعه شهرستان مطرح است، افزود: کوهستان‌های سوادکوه دارای ابعاد مختلفی در حوزه توسعه گردشگری است و تقویت گردشگری بومی و محلی در روستا‌های سوادکوه مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی از جذابیت‌های گردشگری حوزه انتخابیه برای مسافران و گردشگران خبر داد و خاطر‌نشان کرد: شناسایی و تقویت توانمندی‌های گردشگری سوادکوه مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سوادکوه به عنوان محروم‌تر‌ین شهرستان مازندران مطرح است و رفع محرومیت آن نیاز به حمایت و پشتیبانی مسؤولان دارد، اظهار کرد: ظرفیت‌های معادن، کشاورزی، دامداری و گردش‌گری شهرستان سوادکوه برای توسعه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا از محرومیت شهرستان کاسته شود.

رضیان با اشاره به اینکه نصب تله‌کابین بین زیراب و شیر‌گاه موجب توسعه جهشی و دگر‌گونی در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی را به همراه دارد، افزود: برگزاری همایش توسعه شهرستان سوادکوه با محوریت گردشگری از اقدامات مناسبی برای دست‌یابی به اهداف است ولی نباید در برگزاری مراسم جشن و سخنرانی محدود بماند و راهکار‌‌های دعوت، جذب از سرمایه‌گذاران و معرفی توانمندی‌های شهرستان هم در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/۸۶۰۱۵/صا۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *