راه‌اندازی قطار برقی و سریع‌السیر اراک- قم

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سید علی آقازاده امشب در نشست مطبوعاتی اظهار کرد: ۴۰ پروژه در شهرستان آشتیان با اعتباری حدود ۱۳۰ میلیارد ریال که ۳۳ اشتغال پایدار و مستقیم و ۳۳۰ اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند بهره‌برداری شد و این امر یک قدم مثبت برای توجه به پتانسیل‌های شهرستان آشتیان است.

وی اضافه کرد: هدف ما جذب سرمایه‌گذار در بخش خصوصی است که این مهم افق مثبتی در ایجاد اشتغال پایدار در مجموعه استان خواهدبود.

استاندار مرکزی با اشاره به حضور پررنگ سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی گفت: ۷۰ درصد اعتبار طرح‌ها در دهه مبارک فجر توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که این امر می‌تواند برای رونق اقتصادی کشور گره‌گشا باشد در غیر این صورت نمی‌توانیم به اهدافمان برسیم.

وی با بیان اینکه وجود برخی قوانین گاهی اوقات دست و پاگیر است، افزود: سرمایه‌های بخش خصوصی در صورت جذب منجر به توسعه رونق و آبادانی می‌شود و می‌تواند افق روشنی در سال ۹۷ برای ما ترسیم کند.

آقازاده در ادامه از راه‌اندازی خط آهن قم به اراک خبر داد و گفت: این اتفاق بسیار مبارک و بزرگی است و ما در ۲۰ روز گذشته بالای ۸۰ درصد در این زمینه موفقیت کسب کردیم و موافقت رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای جذب بیش از ۲۵۰ میلیون دلار فاینانس اخذ شده است.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *