راه‌‌حل رفع مشکلات اقتصادی با وجود منابع، معادن و نقدینگی در داخل کشور وجود دارد/ برخی‌ها فکر می‌کردند مذاکره با آمریکایی‌ها مشکل را برطرف می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، محمد دهقان امشب در همایش بزرگ شکوه مقاومت به مناسبت هفته بسیج در مصلای قبای قوچان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام خمینی(ره)، اظهار داشت: امام راحل عظیم‌الشأن بنای رفیع نهادی را در سال ۵۸ بنا نهادند که امروز به درخت تنومندی تبدیل‌شده و شاخ و برگ آن نه‌تنها ایران بلکه کشورهای منطقه را تحت پوشش قرار داده است.

وی با بیان اینکه زمان تشکیل این نهال نوپا به دست امام خمینی (ره) کمتر کسی فکر می‌کرد که این بنا به چنین عظمتی برسد، گفت: کسانی که بینی صدام و همه مزدوران منطقه و حامیانشان ازجمله آمریکا، شوروی، انگلیس و آل سعود را به خاک مالیدند امسال همین بسیجیان بودند که امروز چنین شکوه باعظمتی را به وجود آورده‌اند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با یادآوری این مطلب که هنگام تشکیل بسیج به دستور امام خمینی(ره) هنوز جنگی شروع نشده بود و هنگام آغاز جنگ دشمن به دلیل نوپایی انقلاب فکر می‌کرد سه‌روزه به تهران می‌رسد، ادامه داد: زمانی که امام(ره) فرمودند مردم بروند و جبهه‌ها را پر کنند بسیج به معنای واقعی تجلی پیدا کرد و انسجام آن در صحنه عمل واقعی شد.

دهقان با تأکید بر اینکه اگر بسیج و همین نیروهای مردمی متشکل از جوانان نبودند در برابر ارتش تا دندان‌ مسلح صدام به‌طورقطع شکست می‌خوردیم، بیان کرد: آنچه موجب پیروزی و خلق عزت و عظمت برای ملت ایران شد وجود بسیج در عرصه بود که این حماسه را رقم زد.

وی با اشاره به اینکه پس از پایان جنگ عده‌ای این انحراف را مطرح کردند که بسیج تمام‌شده و این‌ها نیروهای ارزان‌قیمتی بوده‌اند، تصریح کرد: امام در آذر ۶۷ با صدور پیامی در خصوص بسیج مقابل این انحراف ایستاد و فرمودند: «این ساده‌اندیشی است که بسیج فقط برای جنگ بوده بلکه بسیج باید همانند گذشته به کار خود ادامه بدهد» و ایشان با تفکر بسیجی را در این پیام تاریخی مطرح کردند.

امروز راه و تفکر بسیج و تفکر  از مرزها عبور کرده و کشورهای مختلف را تحت‌الشعاع قرار داده است

نماینده مردم طرقبه، شاندیز، گلبهار و چناران در مجلس با بیان اینکه نیروی نظامی یدی مطرح نبوده بلکه تفکر بسیجی ملاک عمل است، تأکید کرد: باب دیگری که امام راحل به دنبال آن بودند تا هسته‌های مقاومت بسیج در تمام جهان اسلامی تشکیل شود و شاید آن روز کسی فکر نمی‌کرد که این آرمان امام(ره) زمانی تحقق پیدا کند.

دهقان با تأکید بر اینکه امروز طلیعه آن آرمان امام راحل در حیدریون، زینبیون، حشدالشعبی، مجاهدان سوریه، یمن، هند، پاکستان و افغانستان دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: بسیج در داخل موجب عزت و روزبه‌روز با طراوت‌تر شده و راه شهدا و تفکر آن‌ها را از مرزها عبور داده و کشورهای مختلف را تحت‌الشعاع قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه با پشتیبانی آمریکا و اروپا، دلارهای نفتی عربستان و سرویس‌های اطلاعاتی مزدوران منطقه داعش ایجاد شد و به دنبال نابود کردن جبهه مقاومت در منطقه بودند، گفت: جنایات آن‌ها موجب شد مجاهدان راه خدا به یکدیگر پیوسته و لشکر بزرگ بسیجی را تحت فرماندهی یک فرمانده به وجود آورد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شکست آمریکا و مزدوران منطقه‌ای آن موجب تحرک بیشتر می‌شود، ابراز داشت: برخی فکر می‌کنند با تمام شدن جنگ با داعش در سوریه و عراق، مبارزه تمام‌ شده است، اما این‌طور نیست، بلکه زندگی از آغاز تا پایان همه‌اش مبارزه است و تا وقتی ظلم وجود دارد مبارزه نیز هست.

حضور بیدار بسیج خاری در چشم دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی است

دهقان با تأکید بر اینکه برای داشتن عزت، عظمت و استقلال باید در میدان حضور داشت و بسیج خاری در چشم دشمنان و بدخواهان نظام اسلام است، بیان کرد: دشمن با شکست در منطقه به دنبال توطئه‌های جدید می‌رود و باید ایستادگی و انسجام بیشتر را مدنظر قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه امروز نقطه عطف، مبارزه است و نیازمند حرکتی انقلابی در داخل هستیم، تأکید کرد: تا زمانی که آل‌سعود خبیث، مردم مظلوم یمن را به خاک و خون می‌کشد این مبارزه وجود دارد و نمی‌توان نسبت به محاصره اقتصادی و دارویی صدها هزار نفر در یمن بی‌تفاوت بود.

نماینده مردم طرقبه، شاندیز، گلبهار و چناران در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه کار بسیج شبانه‌روزی بوده نه اداری و کسانی که قبل از انقلاب مبارزه می‌کردند شب و روز نداشتند، ادامه داد: بسیج امروز باید چتر خود را برای آحاد مردم باز کند، البته مراقب ضدانقلاب‌ها و نفوذی‌ها باشد، اما توده مردم به انقلاب اعتقاد دارند.

دهقان با اشاره به اینکه برخی‌ها فکر می‌کردند مذاکره با آمریکایی‌ها مشکل را حل می‌کند و رهبر معظم انقلاب در آن زمان فرمودند که من به این مذاکره خوش‌بین نیستم، تصریح کرد: آمریکای رذل و خبیث هنوز از زمان تمام شدن مذاکره نگذشته بود که با فضاسازی، بحران‌آفرینی و تبلیغات هم خود به تعهداتش عمل نکرد و هم کاری کرد که کشورهای اروپایی به تعهداتشان عمل نکنند و از برقراری روابط اقتصادی با ایران بترسند.

جریان داخل نظام به یک نقطه واحد رسیدند و آن فایده نداشتن مذاکره با آمریکا است

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی گفت که امروز مذاکره کردن با آمریکا دیوانگی است، اظهار کرد: امروز جریان دال نظام به یک نقطه واحد رسیدند و آن اینکه مذاکره با آمریکا فایده‌ای ندارد، اما جریان ضد انقلاب می‌خواهد مردم را ناامید کند و می‌گوید در برابر آمریکا کوتاه آمده و موشک‌های خود را تعطیل کنید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه راه ما راه تسلیم و عقب‌نشینی نیست، بلکه روحیه ما برافراشتن سلاح و سلحشوری در مبارزه است، گفت: اصل تشکیل گروهک تروریستی داعش برای ایران و قطع کردن دست حزب‌الله بوده است.

راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی در داخل کشور وجود دارد

دهقان با اشاره به اینکه در کشور مشکلات بیکاری و اقتصادی وجود دارد و می‌توان این مشکلات را با تکیه‌ بر توان داخلی برطرف کرد، یادآور شد: در جمهوری اسلامی نقدینگی، منابع و معادن وجود دارد مثلاً می‌توان این نفت و گاز را به‌ جای اینکه به ترکیه فروخته و آنان با تبدیل به فراورده دوباره به ما بفروشند، خودمان با توان متخصصین داخلی به فراورده تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه می‌توان به‌ جای خام‌فروشی معادن از فراورده‌های آن بهره برد و این نیازمند یک کار جمعی است، گفت: سرمایه‌گذاری تنها در غرب نیست، بلکه می‌توان از ظرفیت شرق نیز استفاده کرد و راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی در داخل کشور وجود دارد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *