راه رسیدن به خدا، مجاهدت در مسیر عبودیت است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد عصر چهارشنبه در نهمین همایش اندیشه‌های آسمانی در سالن اجتماعات دانشگاه تربیت‌معلم شهید بهشتی مشهد با اشاره به نقش تأثیرگذار بانوان باایمان در جامعه اظهار کرد: زمانی نقش بانوان در تعالی جوامع بشری پررنگ‌تر می‌شود که آن‌ها با عقلانیت خود به‌سوی انجام عمل صالح حرکت کنند تا در سعادت و حرکت پرشتاب جامعه برای رسیدن به کمال، نقش خود را بهتر و بیشتر ایفا کنند.

وی با تأکید بر اینکه نقش مادران و همسران پرهیزکار در تبدیل خانه به مدرسه تربیت انسانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است یادآور شد: مردان مدیریت خانه و بانوان مسؤولیت تربیت فرزندانی صالح را به عهده‌دارند که در قرآن کریم بارها به این مسؤولیت‌ها تأکید شده بنابراین توجه به آن‌ها در جامعه ضروری است.

نایب‌رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفسیر زیارت امین‌الله بیان کرد: در دوران زندگی پیامبر (ص) ارتباط میان جامعه اهل سنت با اهل‌بیت (ع) محکم و مبتنی بر آموزه‌های اسلام بود.

ابوترابی‌فرد با اشاره به ایجاد آرامش ناشی از بندگی درست پروردگار گفت: از نظر همه پیشوایان دین، راه رسیدن به خدا، مجاهدت در مسیر عبودیت بوده و آنچه از اهمیت ویژه‌ای در این میان برخوردار است انجام واجبات و ترک از گناه بوده چراکه این دو در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

وی توصیف ویژگی‌های اولیاء دین را تلاش در مسیر خدا برشمرد و اضافه کرد: در مهم‌ترین آموزه‌های قرآنی آراسته شدن بانوان به حجاب تأکید شده و این امر در همه ادیان از دیدگاه‌های مختلف بیان‌ شده است.

انتهای پیام/۳۲۶۸/ر۲۰/

http://fna.ir/NXI74T

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *