راه سعادت دولت و ملت ایران پیروی از ولایت و رهبری است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه با تبریک میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت، ایشان را صاحب‌خانه ایران دانست و اظهار کرد: امام رضا(ع) منشأ برکات معنوی، فکری و مادی این ملت است.

وی با بیان اینکه در میلاد ائمه اطهار نباید تنها به محبت قلبی اکتفا کرد، افزود: در چنین روز میمون و مبارکی کل ایران و شهرستان باید با چراغانی معابر و درب خانه‌هایشان این عید بزرگ را جشن بگیرند، امام رضا(ع) شخصیتی است که همگان از سفره کرامت و عظمت و عزت این امام بزرگوار روزی می‌خورند.

امام جمعه بهشهر بیان کرد: ولایت‌مداری، دشمن‌شناسی و تسلیم امر رهبری بودن از جمله ویژگی‌های برجسته شیعیان است، شیعیان کسانی هستند که گفتار ولی فقیه و امامشان را آویزه گوش خود می‌کنند و تحت هیچ شرایطی زیر بار ترفندهای دشمن نمی‌روند.

این مسؤول با استناد به بیانات مقام معظم رهبری به چند محور اساسی در خصوص مسائل سیاسی و منطقه‌ای اشاره کرد و افزود: ظرفیت بالای معنویت، حج و مساله فلسطین از شاخص‌‌‌ترین مسائل روز دنیا به‌شمار می‌آید، حج مظهر قدرت اسلامی، عظمت و یکپارچگی امت اسلامی است و یقین بدانید به‌واسطه حج امت اسلامی خود را نشان می‌دهد و این واقعیت حج است.

جباری ادامه داد: حج بی‌برائت، حج بی‌ولایت است، حج بی‌برائت حج ابراهیمی نیست و از بی‌ولایتی سرچشمه می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه امروزه تمام دنیا در تلاشند تا با صرف هزینه‌های هنگفت اختلاف‌افکنی کنند و امت اسلامی را به جان هم بیندازند، تصریح کرد: امروزه شاهد این هستیم که علمایی بر علیه علمای اسلام و مذهب شیعه فتوا می‌دهند، در عصر حاضر شاهد جنگ مذهبی بر علیه مذهب هستیم که این مهم وظیفه مسؤولان و روحانیت و همچنین مردم را سخت‌تر می‌کند، یقین بدانید اگر هدایت‌های مقام معظم رهبری نبود ایران به سرنوشت کابل و موصل گرفتار می‌شد.

امام جمعه بهشهر با تبریک تنفیذ دوازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران، بر مسائل مردم‌سالاری دینی تأکید کرد و گفت: راه سعادت دولت و ملت ایران در گرو پیروی از بیانات رهبری است و این مهم باید توسط تمامی مسؤولان و ورزا رعایت شود.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *