رزق و روزی انسان به کس دیگری نمی‌رسد/ ضرورت آماده شدن انسان برای سفر به عالم آخرت

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام سید حسین مومنی شامگاه دوشنبه در جلسه سخنرانی در مسجد چهارمردان با اشاره به ضرورت داشتن اطمینان به خداوند اظهار کرد: شیطان انسان را وسوسه می‌کند که رزق و روزی به او نمی‌رسد، اما خداوند رزق و روزی انسان را تضمین کرده است و انسان نباید در این زمینه نگرانی داشته باشد.

وی ادامه داد: کاری که انسان می‌تواند امروز انجام بدهد، نباید آن را به فردا بیندازد، به عقب انداختن کارها نتیجه وسوسه شیطان است، انسان باید برای هر کاری آمادگی داشته باشد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: انسان باید راه مقابله با شیطان را بلد باشد و به آن راه عمل کند، راه مقابله با شیطان این است که انسان به آن چیزی که می‌داند، عمل کند، انسان اگر کار خیری را می‌خواهد انجام بدهد، آن را باید در زمان حیات خودش عمل کند.

مومنی با اشاره به ضرورت توجه به یاد خداوند اظهار کرد: انسان باید به این مساله توجه کند که خداوند همیشه ناظر به اعمال او است، انسانی که به این مساله توجه کند، از انجام گناه حیا خواهد کرد، حجاب دستور خداوند در قرآن است.

وی ادامه داد: انسان باید یقین داشته باشد که رزق و روزی او به کس دیگری نمی‌رسد، انسان نباید حرص دنیا را بخورد، در نهایت پایان زندگی انسان مرگ است و او باید خودش را برای سفر به عالم آخرت آماده کند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: زمانی که رسول اکرم(ص) به یاد مرگ می‌افتاد، برای تاریکی قبر گریه می‌کرد.

مومنی، آمادگی برای مرگ ضروری دانست و تصریح کرد: حضرت خدیجه(س) وصیت کرد که با پیراهن رسول اکرم(ص) دفن شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از وصیت‌های حضرت زهرا(ص) این بود که شبانه تشییع و تدفین شود، این بانوی بزرگوار از امام علی(ع) خواست که پس از دفن حضرت زهرا(س) در کنار قبر او قرآن بخواند و دعا کند.

انتهای پیام/ج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *