رشته ورزشی کبدی ایران مقام سوم جهان را دارد

محسن مقصودلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس البرز در کرج اظهار داشت: با توجه به اهمیت استعدایابی در دوره نوجوانی و جوانی، اکنون نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور را در سطح نوجوانان بانوان برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: شروع آموزش تکنیک‌ها و فنون این ورزش از دوره نوجوانی بسیار مهم تلقی می‌شود چراکه توانمندی این جوانان اگر در سنین پایین تقویت شود، در سطح جوانان و بزرگسالام اتفاقات خوبی در آینده رخ خواهد داد.

این مقام مسؤول در ادامه سخنان خود افزود: امیدواریم با حمایت اداره کل ورزش جوانان و هیات‌های استانی سراسر کشور، اینگونه مسابقات را که انگیزه ای برای مربیان و ورزشکاران محسوب می‌شود بتوانیم اجرا کنیم.

وی همچنین با اشاره به مرحله نهایی مسابقات قهرمانی این رشته بیان کرد: در سطح منطقه ۲۸ تیم شرکت کرده بودند که از بین آنان ۱۰ تیم منتخب به مرحله نهایی راه یافتند که باید منتظر تیم منتخب این دوره هم باشیم.

مقصودلو در پایان نیز تصریح کرد: ما هم اکنون در جهان موفق به کسب رتبه دوم در جهان شده‌ایم که این رتبه شامل هر دو سطح آقایان و بانوان کشور است.

وی ادامه داد: همچنین در سطح ۳۹ رشته قهرمانی، بانوان کشور در مقام پنجم و آقایان در مقام هفتم هستند که البته خود این رشته ورزشی نیز در میان رشته‌های گروهی پس از فوتبال و والیبال مقام سوم را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *