رشد ۱۰ درصد درآمدهای شرکت پست ایران در سال جاری/ استفاده از موتورسیکلت‌های برقی در کلانشهرها

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، غلامرضا نجاری امشب در حاشیه تودیع و معارفه مدیرکل پست استان کردستان در مصاحبه با خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که برنامه پست برای ماندگاری در دنیای رو به رشد تکنولوژی و تطبیق با تکنولوژی‌ها چیست، اظهار کرد: شاید یکی از دستگاه‌هایی که بیشترین استفاده از تکنولوژی دارد، شرکت پست است.

وی اضافه کرد: هم به جهت درآمدی و هم به لحاظ بسترهای الکترونیک شرکت‌های پست در دنیا بیشترین استفاده از تکنولوژی‌ها می‌کنند.

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران با بیان اینکه هر چهار عمل اصلی پست در حال حاضر در بستر الکترونیک انجام می‌شود، توضیح داد: همه باجه‌های پستی از سامانه‌های جامع «قبول» استفاده می‌کنند ضمن اینکه ارسال مرسولات به صورت الکترونیک و حتی موزعین هم یک اپلیکشن‌ توزیع روی گوشی موبایلشان ثبت است و تمام اطلاعات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

نجاری اضافه کرد: اطلاعات توزیع‌شده و امضای مشتری هم روی سیستم است بنابراین هم در حوزه عملیاتی و درآمدی کارهای شرکت پست در بستر الکترونیک انجام می‌شود.

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران خاطرنشان کرد: شاید کاهش درآمدی ناشی از پاکت‌های پستی داشته‌ایم اما در کنار بحث توسعه تجارت الکترونیک و اپلیکیشن‌هایی که ایجاد شده بسته‌های خدماتی را افزایش داده است.

نجاری مطرح کرد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از مرسولات پست مربوط به خرید و فروش‌های دیجی‌کالاست.

وی تصریح کرد: در زمان کوتاهی که برای شبکه‌های اجتماعی محدودیت ایجاد شد درآمدهای پست حدود ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد.

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران با بیان اینکه بستن برخی شبکه‌های پیام‌رسان ۱۸ درصد درآمد پست را کاهش داد، گفت: گروه های مختلف ایجاد شده که کارهایی را ارائه می‌کنند که این اقدامات منجر به افزایش ترافیک پستی می‌شود.

نجاری اضافه کرد: پست کشور در دی‌ماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه امسال حدود ۱۰ درصد افزایش درآمدی نسبت به مدت زمان مشابه داشته‌ایم، گفت: یکی از مسؤولیت‌های پست بحث خدمات نیابتی است.

وجود ۱۷ هزار نقطه تماس پستی

وی اضافه کرد: پست در کشور بالغ بر ۱۷ هزار نقطه تماس دارد که با قراردادهای که با ادارات بسته می‌شود بستر دسترسی آسان مردم به خدمات این ادارات را فراهم می‌سازد.

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران در پاسخ سوال خبرنگار فارس به میزان مرسولات جابجا شده در کشور نیز گریزی زد و گفت: پست طی ۱۰ ماه گذشته حدود ۴۰۰ میلیون مرسوله را جابجا کرده است.

به گفته نجاری، ۱۲ میلیون از این تعداد بسته‌ها پستی، ۴ میلیون بسته‌های خرید و فروش اینترنتی و مابقی محصولات انبوه سازمان‌های دولتی و غیره دولتی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مابقی مرسولات انبوهی بوده که از طریق سازمان‌های مختلف، اخطاریه‌‌ها، احضاریه‌ها، پاکت بانک‌ها و سایر بوده است.

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران در مورد تجهیز نیروهای شرکت پست نیز گفت: طی دو سال گذشته موتورسیکلت به صورت انبوه برای کارکنان حوزه پست خریداری شد.

نجاری خاطرنشان کرد: پکیج کاملی شامل موتورسیکلت، کلاه ایمنی و باکس نامه‌رسانی و لباس فرم که با توجه به شرایط آب و هوایی هر استان تفاوت دارد در برنامه و دستور کار شرکت پست قرار گرفته که در سال آینده در اختیار کارکنان قرار خواهد گرفت.

استفاده از موتورسیکلت‌ برقی در کلانشهرها

وی در ادامه اضافه کرد: در کلانشهرهایی مانند تهران و اصفهان که مشکل آلودگی هوا دارند، برنامه داریم از موتورهای برقی و الکترونیکی استفاده کنیم.

وی در خصوص پست هوشمند در روستاها نیز گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار روستای سطح کشور دارای دفاتر آی‌سی‌تی روستایی هستند و خدمات اینترنت، پست، مخابرات و پست بانک را به مردم ارائه می‌کنند.

عضو هیأت مدیره شرکت پست ایران اضافه کرد: بر اساس قانون برنامه ششم هر ساله باید ۲ هزار دفتر جدید در کشور ایجاد شود که تا پایان برنامه به حدود ۱۰ هزار دفتر جدید می‌رسد.

نجاری در پایان در مورد آمار پستچی‌ها نیز افزود: در کشور ۱۳ هزار نفر نیروی انسانی داریم که ۶ هزار نفر آنها کار توزیع را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *