رشد ۱۲ درصدی ورودی گردشگران خارجی به ایران/ ۳۲ هزار اثر تاریخی در کشور ثبت شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محسن رنجبر در شامگاه دوشنبه در مراسم گشایش نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اردبیل اظهار کرد: در شرایط کنونی نگاه به حوزه گردشگری بیش از گذشته مورد توجه و تقویت قرار گرفته به طوری که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ درآمد حاصل از ورود گردشگران و حضور آنها به بیش از یک تریلیون و ۱۵۰ میلیارد دلار در دنیا برسد.

مدیرکل مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در سه سال اخیر و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۱۲ درصد افزایش ورودی گردشگران خارجی را به کشورمان شاهد هستیم.

رنجبر گفت: در کشورمان نیز در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل حوزه گردشگری مصداق بارزی از اقتصاد مقاومتی است که در یکی از بندهای این سیاست ابلاغی با تاکید بر تقویت حوزه گردشگری تلاش بر این است تا به نسبت سال‌های گذشته بخش گردشگری تا ۵ برابر توسعه پیدا کرده و مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در کشورما موضوع گردشگری در بخش‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی و … مصداقی از تحقق اقتصاد مقاومتی با رویکرد کاهش میزان اتکا به درآمد نفتی است افزود ما در کشور بیش از یک میلیون اثر تاریخی شناسایی شده داریم که ۳۲ هزار مورد از آنها به ثبت رسیده است.

مدیرکل مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ثبت جهانی ۲۱ اثر کشورمان نیز اشاره کرد و ادامه داد: از این تعداد آثار ۳۲۰ اثر در حوزه طبیعی و در بخش‌های جذب گردشگران برای استفاده از طبیعت بکر مناطق مختلف کشور است.

رنجبر به تنوع شرایط گردشگری در کشورمان از بخش فرهنگی گرفته تا زیستی و قومیتی و اقلیمی یادآور شد: در سه سال گذشته ما شاهد رشد ۱۲ درصدی ورودی گردشگران خارجی به کشورمان بودیم که سیاست دولت تقویت برنامه‌ها در این حوزه است تا بتوان روبه‌رشد حرکت کرد.

وی استان اردبیل را به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری توصیف کرد و افزود: این استان با داشتن آب‌های گرم، طبیعت بکر و مناظر زیبای طبیعی و همچنین مراکز اقامتی متعدد از توانمندترین استان‌های کشور در حوزه گردشگری است که باید برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی جوامع محلی در این حوزه اقدامات موثر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به راحتی می‌توان به جذب ۲۵ میلیون گردشگر خارجی در یک هدف‌گذاری تعیین شده با تنوع‌بخشی به توریسم جهانی و بین‌المللی دست پیدا کرد، گفت: در سفر دولت به فرانسه و ایتالیا قرار شده است ۳۰ میلیارد دلار بسته سرمایه‌گذاری که ارائه شده است زمینه جذب این سرمایه‌گذاران فراهم آید که امیدواریم با رفع تحریم‌ها این کار محقق شود.

مدیرکل مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران امروز به ناشناخته‌ترین مقاصد گردشگری اجیر شده است به طوری که برای اولین بار ما توانستیم در بین کشورهای مقصد گردشگری رتبه زیر ۵۰ را به دست آوریم که این موفقیتی بزرگ برای کشورمان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/۶۲۰۰۱/ن۴۰

http://fna.ir/9DY7B1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *