رفع مشکلات آب شرب ملایر نیازمند اعتبار است

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه  بعد از ظهر امروز در نشست با رئیس آب‌ و فاضلاب روستایی استان همدان با اشاره به اینکه امروز یکی از مشکلات جدی در کشور، بحران آب است اظهار کرد: در این زمینه ملایر نیز از این مشکل بی‌نصیب نیست.

وی کمبود مجتمع‌های آبرسانی در ملایر را یکی از مهمترین مشکلات در حوزه آب روستایی خواند و افزود: عدم تسریع در وصول مطالبات و نوع کاربری آب شرب روستای کسب از دیگر مشکلات در حوزه آب روستایی این شهرستان است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بهسازی روستایی، تامین آب شرب و قنوات را سه اولویت بسیار مهم  دانست و تصریح کرد: در این زمینه نیازمند اختصاص بودجه‌های لازم از محل اعتبارات استانی و یا منابع دیگری که در اختیار استان است، هستیم.

 دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز بر توجه جدی به مساله کاهش سکنه روستایی و مهاجرت به شهر به دلیل کاهش ذخایر آب در روستاها تا کید کرد و گفت:  باید اعتبارات لازم برای رفع مشکلات حوزه آب روستایی به شهرستان اختصاص پیدا کند.

محمد کاظمی بر بکارگیری شبکه‌های جدید و خروج شبکه‌های قدیمی و فرسوده از مدار در حوزه آب تاکید کرد و اتخاذ تصمیمات مقتضی برای رفع عقب‌ماندگی در بحث توسعه مجتمع‌های آبرسانی را از دیگر خواسته‌های نمایندگان ملایر دانست.

 وی بر رفع مشکلات مربوط به آب و فاضلاب روستاهای انوج و حسین‌آباد نیز تاکید کرد و افزود: فرهنگسازی گسترده در زمینه خودداری از استفاده از انشعابات غیرمجاز و حذف تشریفات در روند استفاده از خدمات آبرسانی در برخی مناطق یک ضرورت است.

در این جلسه مقرر شد تا یک ماه آینده مطالعات دو مجتمع آبرسانی ینگی‌کند و کریم‌آباد نیز به اتمام برسد.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *