رقابت فرنگی‌کار قم در کشتی بین‌المللی گرجستان

حمید نریمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: یکی از کشتی‌گیران مدال‌آور استان قم از رقابت‌های آسیایی این رشته در سال جاری رضا مردی است که اکنون به نمایندگی از قهرمانان و افتخار آفرینان این رشته پرمدال به مسابقات بین‌المللی در گرجستان اعزام شده است.

وی با بیان اینکه مردی در رده سنی نوجوانان عضو تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان محسوب می‌شود، اضافه کرد: این کشتی‌گیر به عنوان نفر سوم رقابت‌های کشتی فرنگی عمومی قهرمانی کشور در سال ۱۳۹۴ جواز حضور در اردوی تیم ملی را به دست آورد و تیر ماه امسال در مسابقات قهرمانی آسیا برای ورزش قم مدال آسیایی گرفت.

رئیس گروه ورزش‌ قهرمانی و حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه اعزام تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان به رقابت‌های بین‌المللی گرجستان امروز انجام شد، اضافه کرد: این فرنگی‌کار قم در وزن ۵۴ کیلوگرم جام کازارشویلی برابر حریفان به روی تشک خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: رضا مردی به عنوان نماینده کشتی فرنگی استان قم در رده سنی نوجوانان در حالی به رقابت‌های بین‌المللی جام کازارشویلی اعزام شده که این مسابقات با حضور کشتی‌گیران مطرح از کشورهای مختلف از روز نوزدهم مردادماه در شهر تفلیس گرجستان آغاز خواهد شد.

نریمان تصریح کرد: تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان بعد از درخشش در مسابقات ۲۰۱۶ قهرمانی نوجوانان آسیا و کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی این جام، اکنون آماده حضور موفق و پرقدرت در رقابت‌های قهرمانی جهان در این رده سنی می‌شود و بر همین اساس به جام بین‌المللی گرجستان می‌رود تا میزان آمادگی فرنگی‌کاران را محک بزند.

وی یاد آور شد: البته تا زمان آغاز رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۱۶ نوجوانان جهان چیزی نزدیک به یک ماه فرصت باقی مانده است اما فدراسیون کشتی کشورمان با هدف افزایش آمادگی ملی‌پوشان به منظور حضور موفق در این رقابت‌ها، جام بین‌المللی گرجستان را به عنوان یک میدان تدارکاتی در نظر گرفته است.

رئیس گروه ورزش‌ قهرمانی و حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه رقابت‌های بین‌المللی گرجستان به عنوان یک رویداد برون‌مرزی، سطح بالایی دارد، بیان کرد: با توجه به برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی نوجوانان جهان در تفلیس گرجستان، این کشور در حال حاضر میزبان جام کازاراشویلی است.

وی عنوان کرد: رقابت‌های بین‌المللی گرجستان در رده سنی نوجوانان روزهای نوزدهم و بیستم مرداد ماه برگزار خواهد شد و بر همین اساس تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران نیز عازم این مسابقات شده تا از صبح روز سه‌شنبه نوزدهم مرداد در اوزان مختلف به روی تشک برود.

نریمان بیان کرد: رضا مردی نوجوان فرنگی‌کار استان قم که به ‌تازگی از رقابت‌های ۲۰۱۶ قهرمانی کشتی فرنگی نوجوانان آسیا با کسب عنوان دوم و مقام قهرمانی بازگشته است، به‌ عنوان فرنگی‌کار شماره یک وزن ۵۴ کیلوگرم تیم ملی در این رقابت‌ها به میدان خواهد رفت.

انتهای پیام/۷۸۰۰۲/ن۳۰

http://fna.ir/1OUYM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *