روستای امیرانلو شیروان دارای کد کشوری می‌شود

عباسعلی صفایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیروان اظهار کرد: منطقه امیرانلوشیروان با سهمیه خانوار که به دلیل نداشتن خدمات رفاهی به‌عنوان روستای متروکه درآمده بود و اساسا فاقد کد روستایی بود.

وی افزود: با پیگیری‌های فرمانداری شیروان  امیرانلو دارای کد اعتبارات شده  و به روستاهای بخش مرکزی شیروان افزوده می‌شود.

نماینده عالی دولت در شیروان اضافه کرد: در نشستی که اواخر هفته گذشته با حضور مدیران شهرستانی با محدودیت بررسی مشکلات این روستا در محل روستای مذکور برگزار شد مدیران حاضر قول دادند که  در حوزه کاری خدماتی خود با اولویت خدماتی را ارائه دهند تا این روستا احیاء و مردم آن به این دیار بازگردند.

فرماندار شیروان آب‌رسانی، جاده دسترسی و طرح‌های روستا را از اولویت دستگاه‌های اجرای شهرستان ذکر کرد.

صفایی افزود: با توجه به فصل جمع‌آوری محصولات باغی و زراعی مردم به‌تدریج به این روستا مهاجرت کرده و شمار افراد ساکن در این منطقه افزایش خواهد یافت.

نماینده عالی دولت در شیروان خاطرنشان کرد: در این نشست با مسوولان شهرستان و مردم منطقه، عملیات اجرایی ساخت مسجد این روستا با مشارکت افراد خیر و نیکوکار منطقه فراهم شد.

به گزارش فارس، روستای امیرانلو در فاصله ۴ کیلومتری جنوب شیروان واقع‌شده که از شمال به روستای بلغان سفلا و از جنوب به کوه‌های شاه جهان و از شرق به روستای هشت مرخ و از غرب روستای استخری منتهی می‌شود.

مردمان این روستا به زبان کُردی تکلم می‌کنند و کار اصلی آنان دامداری و عشایری است و ازنظر نژاد از طایفه میلانلو و از ایل زعفرانلو هستند و این روستا جزء دهستان گلیان است.

روستای امیرانلو در ۲۳ دقیقه و ۳۷ درجه عرض جغرافیایی و ۵۸ درجه طول جغرافیایی از ارتفاع سطح دریا۱۱۰۵ متر قرار دارد.

انتهای پیام/۶۳۰۰۲/ر۳۰/

http://fna.ir/3YVIQF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *