رویارویی فرنگی‌کار قم با کشتی‌گیر قزاقستان در آغاز مسابقات آسیایی

احمد رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های ۲۰۱۷ داخل سالن آسیا امروز آغاز می‌شود و مهدی ابراهیمی فرنگی‌کار ملی‌پوش قم در وزن ۸۰ کیلوگرم برای کسب مدال برابر حریفان خود به میدان خواهد رفت.

وی با اشاره به انجام وزن‌کشی اوزان کشتی فرنگی بازی‌های داخل سالن آسیا، اضافه کرد: ابراهیمی در وزن ۸۰ کیلوگرم نخستین مسابقه خود را برابر آسخات دل‌محمداف از کشور قزاقستان برگزار می‌کند و در صورت برتری در این مسابقه باید در دور بعد برابر برنده مسابقه کشتی‌گیران ازبکستان و افغانستان قرار بگیرد.

نایب‌رئیس هیأت‌‌ کشتی استان قم با اشاره به سوابق کشتی‌گیر ملی‌پوش قم و حریف قزاقستانی وی، ابراز کرد: رقیب قزاقستانی دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا است اما مهدی ابراهیمی هم در کارنامه افتخارات خود مدال‌های متنوعی از پیکارهای آسیایی دارد.

وی یاد آور شد: ابراهیمی در سال ۲۰۱۳ در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران نخستین‌بار حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی اولان‌باتور مغولستان را تجربه کرد و با کسب مقام سوم این پیکارها نخستین مدال برنز آسیایی خود را به دست آورد.

رضایی بیان کرد: این کشتی‌گیر سال گذشته نیز نماینده کشتی قم در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا بود که با شکست تمامی حریفان خود به مقام قهرمانی قاره کهن دست پیدا کرد، ضمن اینکه دو دوره تجربه حضور در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به میزبانی برزیل و فرانسه را دارد.

وی در پایان اظهار کرد: مهدی ابراهیمی در دو دوره آخر حضور خود در مسابقات قهرمانی جوانان ایران در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ موفق به کسب مقام قهرمانی شد، ضمن اینکه در سال ۱۳۹۴ عنوان قهرمانی پیکارهای رده سنی بزرگسالان ایران را نیز از آن خود کرده و اکنون نیز یکی از کاندیداهای اعزام به مسابقات امیدهای ۲۰۱۷ قهرمانی جهان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *