رژیم صهیونیستی از مردم فلسطین می‌ترسد/ مسلمانان باید نسبت به سرنوشت یکدیگر حساس باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی ظهر امروز در جلسه سخنرانی در شبستان امام خمینی (ره) در حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به ویژگی‌های انقلاب اسلامی اظهار کرد: این انقلاب به دلیل ایمان داشتن به هدف و وعده الهی در دنیا عظمت پیدا کرد، آنچه موجب هراس از دشمن می‌شود، ضعف در ایمان است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دستورات الهی، رعایت حجاب و عفاف است، برخی از افراد در محیط‌های دانشگاهی در خارج از کشور نیز حجاب و عفاف را رعایت می‌کنند، حتی اگر شرایط برای آن‌ها سخت باشد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: رژیم صهیونیستی جنایت‌های زیادی را مرتکب می‌شود و کودکان را می‌کشد، اما با این وجود این رژیم مورد حمایت کشورهای مختلف استکباری است.

رفیعی با اشاره به ترس رژیم صهیونیستی از مردم فلسطین اظهار کرد: این رژیم از آتش‌بازی و سنگ‌های مردم فلسطین هراسان شده است، چون پشتوانه معنوی و ایمان به خدا ندارد، گرچه صاحب تجهیزات نظامی و کلاهک‌های هسته‌ای بسیاری است.

وی متذکر شد: زمانی که ایمان به وعده و یاری خداوند داریم، نباید ترس و هراسی از سرزنش و ملامت دیگران داشته باشیم، انسان کارهای خوب و نیک را باید تنها با نیت کسب رضایت خداوند انجام بدهد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: براساس روایات اگر قومی در انجام عبادات اهتمام داشته باشند و بندگی خداوند را کند، اما معترض حتی یک دستور الهی باشند، خداوند برخوردش با این قوم همانند مشرکین خواهد بود.

رفیعی با اشاره به لزوم توجه مسلمانان به سرنوشت یکدیگر اظهار کرد: قلب یک مسلمان باید به همراهی با جماعت مسلمان و شیعیان باشد و مسلمانان باید خیرخواه یکدیگر باشند.

وی ادامه داد: یک انسان مومن به جای اینکه نتیجه‌گرا باشد، وظیفه‌گرا است، انسانی می‌تواند با اعمال و رفتار خود در دنیا و آخرت به نتیجه برسد که تکلیف‌پذیر باشد، انسان تکلیف‌ستیز به سعادت نخواهد رسید.

استاد حوزه علمیه قم افزود: یکی از ویژگی‌های انسان مؤمن، تسلیم بودن در برابر فرمان الهی است، انسانی می‌تواند به سعادت برسد که به تقدیر الهی راضی شود و به خداوند توکل کند و در نهایت تسلیم امر خداوند شود، این عوامل در سیره زندگی امام حسین(ع) نمایان بود.

رفیعی، روح دین اسلام را تسلیم در برابر دستورات الهی دانست و تصریح کرد: انسان مسلمان نمی‌تواند نسبت به بخشی از دستورات خداوند بی توجه باشد و این دستورات را گلچین کند، مظهر تسلیم در برابر فرمان‌های الهی، حضرت ابراهیم(ع) بود.

وی ادامه داد: دین کسی که با وجود اهتمام به دستورات الهی، یکی از این دستورات را انجام ندهد، کامل نیست.

استاد حوزه علمیه قم افزود: سنت‌های غلط دوران جاهلیت توسط اسلام اصلاح شد، به عنوان مثال پیامبر اکرم(ص) پس از اینکه زید پسر خوانده‌اش، زینب همسرش را طلاق داد، برای اینکه فرهنگ غلط دوران جاهلیت را از بین ببرد، با زینب ازدواج کرد.

وی در پایان مطرح کرد: پیش از اسلام زنان پس از طلاق باید یک سال عده نگه می‌داشتند، در آن دوره محدودیتی برای مردم در زمینه تعدد همسر وجود نداشت.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *