زنگ سرشماری سال ۹۵ سوم مهرماه در لرستان زده خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ظهر امروز جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن با ریاست استاندار لرستان برگزار شد.

علی هادی چگنی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان از آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان لرستان همزمان با سراسر کشور در سوم مهرماه ۹۵ خبر داد و اظهار داشت: سرشماری سال ۹۵ در دو مرحله اجرا می‌شود که مرحله اول آن از سوم مهرماه آغاز و تا ۲۴ مهرماه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: مرحله دوم سرشماری عمومی نفوس و مسکن از ۲۵ مهرماه آغاز و در ۲۵ آبان به اتمام می‎رسد، گفتنی است که در مرحله اول مردم با مراجعه به سایت www.sarshomari.ir مشخصات فردی و خانوادگی خود را ثبت می‌کنند و در مرحله دوم تنها کد رهگیری را به ماموران سرشماری مراجعه‌کننده به درب منزل ارائه می‌دهند.

این مسوؤل با تاکید به اینکه مردم باید اطلاعات را دقیق و صحیح ثبت کنند، تصریح کرد: عدم ارائه اطلاعات درست برنامه‎ها را به هم می‌ریزد، از این نظر سرشماری دارای اهمیت خاصی است.

چگنی تعداد عوامل اجرایی سرشماری را در لرستان ۹۳۲ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۵۵۰ نفر مامور سرشماری، ۸۷ نفر کارشناس فنی، ۱۵ نفر معاون فنی و آموزشی و همچنین ۱۲ نفر کارشناس آیتی حضور دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان در پایان با بیان اینکه ثبت نام اینترنی موجب تسریع در فرآیند سرشماری می‌شود، افزود: علاوه بر موارد ذکر شده ثبت نام به صورت اینترنتی هزینه‎ها را نیز تا حد قابل توجهی کاهش می‎دهد.

انتهای پیام/۲۳۰۴/ک۱۰/

http://fna.ir/Q4SNH6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *