سازمان بازرسی با گران‌فروشی بلیت و تأخیرهای پروازی برخورد کند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از خبرگزاری خانه ملت، مجید کیان‌پور از وضعیت و عملکرد ناوگان حمل‌ونقل هوایی در کشور انتقاد کرد و گفت: متأسفانه گرانی بلیت هواپیما و تاخیرهای پروازی دو عامل مهم برای ایجاد زحمت برای مسافران هستند.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت آیین‌نامه حقوق مسافر از سوی ایرلاین‌ها، افزود: با توجه به آمار بالای تاخیرهای پروازی در کشور ایرلاین ها باید در راستای استیفای حقوق شهروندی به آیین‌نامه رعایت حقوق مسافر عمل کنند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی بلیت‌ها در ایام تعطیل سال و همچنین ایجاد بازار سیاه فروش بلیت هر ساله مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد کرده است، افزود: سازمان هواپیمایی کشور به‌عنوان مسئول ناظر بر عملکرد ایرلاین‌ها و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی باید با هر نوع افزایش نرخ غیرمنطقی و غیرقانونی در این حوزه برخورد کند.

وی با تأکید بر اینکه فروش بلیت‌های چارتری نیز مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، تصریح کرد:ضرر بلیت‌های چارتری بیش از منفعت آن است، با توجه به اینکه امکان کنسل کردن این نوع بلیت وجود نداشته و با آزادسازی نرخ‌ها هر نوع قیمتی برای پروازها اعمال می‌شود باید تجدید نظری در این حوزه صورت بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین از هزینه بالای ایاب‌وذهاب به فرودگاه و همچنین ارائه خدمات رفاهی به مردم انتقاد کرد و گفت:متاسفانه ضعف نظارت‌ها منجر به ارائه هر نوع نوشیدنی یا خوراکی به مردم با قیمت‌های گزاف شده است.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های نظارتی در ایام عید هم‌زمان با اوج‌گیری سفرها باید نظارت بیشتری بر واحدهای خدمات‌رسان داشته باشند، تصریح کرد: سقف و کفی برای نرخ‌ها در فرودگاه وجود ندارد، به گونه‌ای که سر جمع هزینه ایاب و ذهاب به فرودگاه و برخی هزینه‌های جانبی آن گاهی با خود سفر برابری می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین از برخی هزینه‌های اعمال شده بر مردم در فرودگاه‌ها نیز انتقاد کرد و افزود:متاسفانه در فرودگاه‌ها واحدهای بسته‌بندی بار ایجاد شده که با اخذ هزینه‌های سرسام‌آور بارهای مردم را بسته‌بندی می‌کنند در حالی که چنین موضوعی از اصل اشتباه است.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی،شرکت فرودگاه‌های کشور و همچنین سایر دستگاه‌های مسئول باید نظارت بیشتری بر ناوگان هوایی کشور داشته باشند زیرا روند فعلی به ضرر مردم بوده و ادامه آن کاهش سفرهای مردم از طریق ناوگان هوایی را منجر می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس به دستگاه‌های اجرایی سفرهای نوروزی در خصوص رعایت حقوق شهروندان تذکرات لازم را داده و به‌طور حتم با ارجاع گزارشی از تخلف دستگاه‌های خدمات رسان به مجلس برخورد قاطعی با آن‌ها صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *