سردرگمی مردم به دنبال قطعی چراغ‌های راهنمایی/ چراغ‌هایی که برق اضطراری ندارد

رمضان آفریدون امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر قطعی برق بیشتر شده است و در اکثر تقاطع‌ها در اوج مصرف برق قطعی برق را داریم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با اشاره به اینکه تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی در این باره این است که ماموران در تقاطع‌ها حضور داشته باشند؛ تصریح کرد: ماموران راهنمایی و رانندگی بالاجبار با دست هدایت می‌کنند که ممکن است یک مقدار اختلال در تردد نیز ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه قطعا مامور راهنمایی و رانندگی نمی‌تواند کار چراغ را انجام دهد؛ افزود: البته ما تاکنون اجازه نداده‌ایم که مشکل اساسی ایجاد شود.

* کنترل تقاطع‌ها با مأمور راهنمایی و رانندگی 

آفریدون با اشاره به اینکه در تقاطع‌ها مامور یا گشت مستقر شده است؛ اضافه کرد: حتی اگر در تقاطعی مامور نباشد؛ به سرعت موتور گشت در آنجا مستقر می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با اشاره به اینکه کلا به همکاران ابلاغ کرده‌ایم که حضور داشته باشند؛ اضافه کرد: البته از اداره برق توقع داریم که در تقاطع‌های مرکزی که شلوغ است؛ یک مقدار قطعی برق کمتر شود تا مردم در تردد دچار مشکل نشوند.

وی گفت: با حضور ماموران راهنمایی و رانندگی در این ایام تصادف خاصی روی نداده است.

آفریدون گفت: اما انتظار ما از مردم نیز این است که در حین رانندگی به ویژه زمانی که به تقاطع می‌رسند؛ توجه ویژه به بحث قطع شدگی برق داشته باشند و با سرعت مطمئنه رد شوند.

*جریمه ۴۰ هزار تومانی در انتظار رانندگان بی‌توجه به فرمان پلیس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با اشاره به اینکه یک عده رانندگان متخلف نیز داریم که خاموش یا روشن بودن چراغ فرقی به حال آنها ندارد و چراغ قرمز را هم رد می‌کنند؛ افزود: البته رد شدن از چراغ قرمز ۲۰۰ هزار تومان جریمه دارد.

وی گفت: حتی زمانی که چراغ تقاطع فعال است؛ رانندگان باید در زمان روشن شدن چراغ زرد هم بایستند؛ چون همین چراغ هم به منزله چراغ قرمز محسوب می‌شود.

آفریدون افزود: در این وضعیت نیز که چراغ فعال نیست؛ اگر راننده‌ای به هدایت مامور توجهی نکند؛ به علت عدم توجه به فرمان پلیس ۴۰ هزار تومان جریمه خواهد شد و در واقع فرمان پلیس بر همه علائم راهنمایی و رانندگی ارجح است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان برق اضطراری نداریم؛ افزود: امیدواریم که روزی برسد که تقاطع‌ها برق اضطراری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه قطعی برق یک مقدار اختلال ایجاد کرده و موجب کندی تردد و اختلال و سردرگمی مردم خواهد شد؛ تصریح کرد: معمولا اینطور است که قطعی برق باید از سوی اداره برق اطلاع داده شود؛ اما تاکنون اداره برق اطلاعی به پلیس در این باره نداده است.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *