سرشماری هیچ ارتباطی با مستمری کمیته امداد، بهزیستی و قطع یارانه‌های خانوار ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، علی هادی چگنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص روند فرآیند سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان لرستان در سال ۹۵ اظهار داشت: سرشماری هر ۱۰ سال یکبار صورت می‌گرفته است که در دولت قبل به پنج سال یک‌بار تغییر پیدا کرده است اما از امسال نیز به روال سابق بر می‌گردد و از سال ۹۵ به بعد سرشماری هر ۱۰ سال یک بار انجام می‌پذیرد.

رئیس سازمان مدیریت برنامه‎ریزی لرستان با بیان اینکه سرشماری مبنای تصمیم‌گیری‌های نظام و مسؤولان کشور است، مطرح کرد: از مردم انتظار می‎رود که اطلاعات دقیق و واقعی را ارائه دهند.

وی با تاکید به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن هیچ ارتباطی با مستمری کمیته امداد، بهزیستی و قطع یارانه‌های خانوار ندارد، تصریح کرد: این سرشماری تنها برای برنامه‎ریزی‌های کلان کشوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مسوؤل از محرمانه بودن اطلاعات خانواده‌ها در سرشماری خبر داد و گفت: مرکز آمار موظف است که اطلاعات را محرمانه تلقی کند و حق در اختیار قرار دادن آن‌ها را به هیچ مرجعی ندارد.

چگنی در پایان اضافه کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ از سوم مهرماه طی دو مرحله آغاز می‌شود که جهت تسریع در انجام کار مردم می‌توانند با مراجعه به سایت سرشماری اطلاعات خود را ثبت کنند.

انتهای پیام/۲۳۰۴/صا۲۰

http://fna.ir/CBT02C

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *