سرمایه‌گذاری در قزوین به شرط حفظ سلامت و محیط زیست

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، بهنام ملکی در نشست هم‌اندیشی فرهیختگان آبیکی مقیم تهران، کرج و قزوین که عصر امروز در مجتمع خدماتی و رفاهی باران شهرستان آبیک برگزار شد، اظهار کرد: واحدهای صنعتی غیرفعال بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استان قزوین می‌توانند در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کرده و نسبت به أخذ تسهیلات بانکی اقدام کنند.

وی افزود: اگر واحدهای مذکور در دریافت تسهیلات بانکی با مشکل مواجه شوند، می‌توانند به استانداری قزوین مراجعه کرده تا نسبت به رفع مشکل آن‌ها اقدام لازم صورت گیرد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین ادامه داد: دست سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در استان قزوین باز است به شرطی که سلامت و محیط زیست مردم و این استان حفظ شده و به خطر نیفتد.

ملکی اضافه کرد: تقریباً تمام صنایع استان قزوین رصد شده و به هر واحد صنعتی که مشکل آن با تسهیلات بانکی رفع شود، تسهیلات لازم اختصاص می‌یابد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به اذعان مسؤولان شهرستان آبیک در زمینه جذب نیروهای بومی در شهرک صنعتی کاسپین اقدامی صورت نمی‌گرفت که اقدامات خوبی در دستور کار مدیران واحدهای صنعتی این شهرک برای جذب نیرو از این شهرستان قرار گرفته است.

این مسؤول با اشاره به شور شدن ۵۵ هزار هکتار از اراضی جنوب شهرستان آبیک بیان کرد: پیشروی خاک‌های شور برای این شهرستان مصیبتی به بار می‌آورد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین مطرح کرد: در نامگذاری مسیر آبیک به قزوین به نام شهید خلبان ایرج عیوضی از شهدای شهرستان آبیک از سوی برخی مدیران کارشکنی صورت گرفته و مقرر شده تابلوی این شهید در شهر آبیک نصب شود که تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

ملکی ادامه داد: از سوی شورای شهر آبیک مقرر شده یک بلوار به نام شهید خلبان ایرج عیوضی نامگذاری شده و تابلوی این شهید نصب شود.

وی با اشاره به وجود مرغداری‌ها در شهرستان آبیک و نزدیکی به روستاها اضافه کرد: طبق قانون ساخت چنین واحدهایی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران ممنوع بوده ولی متأسفانه این امر صورت گرفته و بوی نامطبوع و تبعات منفی آب سبب فرار اهالی از روستاها شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: نباید اجازه توسعه به واحدهای مرغداری‌ها در شهرستان آبیک داده شود بلکه باید این واحدها در جنوب این شهرستان برای توسعه اقدام کنند.

انتهای پیام/۷۷۰۰۶/ن۳۰

http://fna.ir/M72EKR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *