سنت‌های غلط خانواده‌ها را در ازدواج فرزندان تحت فشار قرار می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مریم حاجی‌پور شنبه‌شب در مراسم سالروز جشن ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در شاهدیه با اشاره به جهیزیه‌های سنگین و تجملات در امر ازدواج در جامعه امروز اظهار داشت: ازدواج یک امر مقدس است و خداوند در قرآن می‌فرماید که زوجی از جنس خودتان برایتان خلق کردیم تا در کنار یکدیگر به آرامش و سکون برسید.

وی ادامه داد: وقتی خانواده‌ای به جهیزیه‌های سنگین و تشریفات عروسی توجه می‌کند، آیا دختر و پسر بعد از ازدواج به آرامش و محبت خواهند رسید و آیا این چشم و هم چشمی‌هایی که در خانواده‌ها وجود دارد، باعث خوشبختی می‌شود؟

این کارشناس مذهبی بیان کرد: وقتی پدر و مادر برای جهیزیه سنگین و تشریفات عروسی تلاش می‌کنند، چگونه انتظار دارند دختر و پسر قدر چیزی را بدانند که برایش زحمت نکشیده‌اند بنابراین مسلم است هر چیزی که با زحمت به دست آید و فرد برای آن تلاش کند، به طور قطع قدر آن را می‌داند و در راه حفظ آن سعی و تلاش می‌کند.

حاجی‌پور ادامه داد: متاسفانه بسیاری از این معضلات و خرج‌های اضافی که بر خانواده‌ها تحمیل شده به دلیل سنت‌ها و روش‌های غلطی است که خود خانواده‌ها پایه‌گذار آن بوده‌اند و باید این رویه غلط با کمک همه اقشار جامعه اصلاح شده و مسیر ازدواج آسان طی شود.

انتهای پیام/۲۴۶۴/آ ۲۰/

http://fna.ir/QHALTA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *