سند تحول بنیادین نقشه ‎راه ۱۴ میلیون دانش‎آموز است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎الاسلام مجتبی ملکی صبح امروز در آئین زنگ بازگشایی مدارس که همزمان با بزرگداشت سالروز حماسه مقاومت و پیروزی، هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر به صورت متمرکز در دبیرستان شاهد دختران شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: سند تحول بنیادین تنها متعلق به آموزش و پرورش نیست بلکه سند نظام جمهوری اسلامی است، این تصور درستی نیست که این سند فقط برای آموزش و پرورش تدوین شده است.

وی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش نه از طرف دولت بلکه به نمایندگی از حاکمیت و نظام اسلامی وظیفه اجرای سند تحول بنیادین را بر عهده دارد، این سند بدون حضور موثر و پررنگ عوامل ذی‎نفع و عوامل اثرگذار در تعلیم و تربیت به اهداف خود نخواهد رسید.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۱۴ عامل موثر در تعلیم و تربیت احصاء شده است از خانواده به عنوان مهمترین عامل یاد کرد و افزود: آموزش و پرورش بسترهای خوبی فراهم کرده است که شوراهای آموزش و پرورش و انجمن اولیا و مربیان یکی از همین بسترها است که بدون همکاری خانواده ما در اهداف تربیتی نظام تعلیم و تربیت موفق نخواهیم بود.

ملکی از حوزه‎های علمیه خواست تا در راستای پیشبرد اهداف سند تحول بنیادین به آموزش و پرورش کمک کنند و این سند را برخواسته از آیات وحیانی قرآن و عترت برشمرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر می‎خواهیم میزان ناهنجاری‎ها و قانون‎گریزی‎ها را در جامعه کاهش دهیم باید هسته اولیه را در آموزش و پرورش پایه‎گذاری کنیم.

وی با بیان اینکه گلستان یکی از استان‎هایی است که بسیاری از پیام‎های عاشورایی را در عرصه زندگی عملی محقق کرده است یکی از این پیام‎ها را وحدت حول محور ولایت عنوان کرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با گرامیداشت ماه محرم و هفته دفاع مقدس گفت: ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به درس‎های عاشورا را احساس می‎کنیم که مدارس مهمترین مکان برای انتقال پیام عاشورا هستند.

ملکی بیان کرد: ما با ۱۴ میلیون دانش‎آموز و یک میلیون همکار فرهنگی در حالی آغاز سال تحصیلی جدید را جشن می‎گیریم و به استقبال بازگشایی مدارس می‎رویم که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان نقشه‎راه در دست ما است.

وی شهدای دانش‎آموز را میراث ارزشمند انقلاب اسلامی دانست و گفت: ۳۶ هزار دانش‎آموز چه درسی آموختند که نوجوان ۱۳ ساله ما برای اینکه توفیق حضور در دفاع مقدس را پیدا کند به هر وسیله‎ای متوسل می‎شود، اشک می‎ریزد تا در صحنه جنگ، جان عزیزش را تقدیم کند و به مرحله‎ای برسد که امام راحل فرمود رهبر ما آن نوجوان ۱۳ ساله‎ای است که نارنجک به خودش می‎بندد و به زیر تانک می‎رود تا مانع نقشه شوم دشمن شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دشمن امروز با صدها برابر بیشتر و پیشرفته‎تر و با بکار بردن روش‎های متنوع در جبهه فرهنگی تهاجم خودش را بر علیه انقلاب اسلامی ادامه می‎دهد، گفت: امروز خطر دشمن کاهش پیدا نکرده و همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند «بچه‎ها در کنار ما هستند اما توسط کسی آن طرف دنیا  از طریق فضای مجازی کنترل می‎شود.‎»

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *