سنگ تمام مردم سرزمین خورشید در مراسم وداع با لاله‌های عاشق/ مشهد به احترام شهدای مرزبانی به پا خاست

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، امروز سرزمین خورشید در حالی میزبان مراسم تشییع پیکر ۲ شهید مرزبانی میرجاوه بود که مردم مشهد در این مراسم با حضور گسترده خود سنگ تمام گذاشتند.

قرار بود، مراسم تشییع پیکر دو شهید وحید حسین‌زاده و ابوالفضل غلامپور پس از ورود به فرودگاه مشهد برای تشییع به مهدیه این شهر منتقل شود و پس از آن مسیر مهدیه تا حرم مطهر رضوی تشییع صورت گیرد و در پایان نیز پیکر یکی از شهیدان به قوچان و پیکر شهید دیگر به روستای ویرانی شاندیز برای خاکسپاری منتقل شود.

استقبال گسترده مشهدی‌ها از مراسم تشییع دو شهید مرزبانی میرجاوه

در مقابل مهدیه مشهد، جمعیت زیادی ایستاده‌اند و منتظر ورود دو پیکر شهید هستند، حضور گسترده مردم در این مراسم نشان از علاقه آنها به شهداست.

بی‌بی اکرم فتاحی که گوشه‌ای ایستاده و مانند سایرین منتظر ورود شهدا به مهدیه مشهد است، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، شهادت این دو نیروی مرزبانی را به خانواده آنها و مردم تبریک و تسلیت می‌گوید و بیان می‌کند: جایگاه شهدا بسیار والاست و اگر مرزبانی و دفاع این شهدا از کشور نبود، بی‌تردید، این امنیت و اقتدار کشور ما نیز وجود نداشت.

در این لحظه است که پیکر دو شهید مرزبانی میرجاوه وارد خیابان امام رضا(ع) مشهد می‌شود و صدای صلوات و گریه و اشک و ناله مردم بلند می‌شوند، گویی ثانیه‌ها، دقایق به طور کلی ایستاده است، به چهره هرکدام از مردم از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان که می‌نگرم، همه‌ چهره‌ها غمگین است و چشم‌ها همچون آسمان سرزمین خورشید، ابری شده، کم‌کم مسؤولان نیز به جمعیت مردم افزوده می‌شوند، جمعی از مسؤولان نظامی و انتظامی در میان مردم حضور پیدا می‌کنند.

حضور در مراسم تشییع شهدای مرزبانی کمترین کار است

پیکر دو شهید در تابوت بر روی دوش مردم قرار می‌گیرد، هرکدام از جمعیت تلاش می‌کنند تا خود را به تابوت این دو شهید برسانند، اما استقبال و حضور مردم آن قدر زیاد است که رسیدن به این مهم برای بسیاری از آنها سخت می‌شود.

ناگهان پیرمرد و بانوی سالخورده‌ای که به‌ شدت اشک می‌ریزند، نظرم را جلب می‌کنند، جلوتر که می‌روم، خود را معرفی می‌کنم و از آنها جویای حضورشان در این مراسم می‌شوم، پیرمرد سالخورده در حالی که خود را علی اکبر امانیان معرفی می‌کند، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد عنوان می‌کند: این شهدای عزیز جانشان را برای حفظ امنیت کشور و برای آنکه ما مردم مشهد امنیت داشته باشیم، از دست داده‌اند، حضور در این مراسم، کمترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.

جمعیت همچنان در مسیر مهدیه تا حرم امام هشتم(ع) حرکت می‌کند، کم‌کم این جمعیت به داخل حرم امام رئوف می‌رود، در هوا معنویت موج می‌زند، در زمین، گویی فرشتگان نیز در مراسم تشییع این دو شهید حضور دارند، حال و هوای این مراسم امروز غیر قابل توصیف است، جمعیتی از زائران و مجاورینی که برای زیارت به حرم مطهر رضوی آمده‌اند، به جمعیت حاضر در مراسم تشییع اضافه می‌شود، صدای صلوات‌های بلند یکی از پس از دیگری شنیده می‌شود، اینک پیکر دو شهید در حرم امام هشتم(ع) طواف داده می‌شود.

چه حال و هوای عجیبی است، امروز، با وجود اینکه به پایان مراسم نزدیک شده‌ایم، اما گویی هیچ کدام از مردم نمی‌خواهند از این فضای معنوی جدا شوند، اما چه کنیم که دقایق می‌گذرد و مراسم تشییع نیز به‌ پایان می‌رسد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *