سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سبب پیشبرد فعالیت‌ها می‌شود/ مدیران حامی سرمایه‌گذاران باشند

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران، محمدحسین مقیمی امشب در حاشیه حضور در شورای اداری شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امام راحل خیلی زود متوجه لزوم داشتن برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌های صحیح در کشور شدند؛ هم متوجه شدند و هم پا در راه گذاشتند و شناخت امام نسبت به اتفاقات روز بسیار عمیق بود؛ ایشان پس از تأمل تصمیم می‌گرفتند تا در جهت حفظ و حراست از ارزش‌های اسلامی در جامعه اقدام کنند.

وی اضافه کرد: امروز جامعه ما از نظر سیاسی به آن استقلال لازمه خود دست پیدا کرده است و جمهوری اسلامی به‌عنوان یک کشور مستقل در جهان عنوان شده که به هیچ کشوری وابستگی نخواهد داشت و امروز وظیفه مادر کشور این است که مسائل اقتصادی را جدی‌تر عمل کنیم.

استاندار تهران تأکید کرد: سیاست‌های مقام معظم رهبری در راستای مقاومت اقتصادی اگر درست انجام شود کشور را در مقابل تکانه‌های کوچک و بزرگ ایمن کردیم تمام تلاش کشورهای بیگانه در این است که ما را از لحاظ اقتصادی در تنگنا بگذارند

مقیمی افزود: ۲۳ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ما باید همه را از حفظ باشیم و در هر مورد به آن باید تأمل کرده و تلاش کنیم این سیاست‌ها را به‌صورت کامل در کشور عملیاتی کنیم.

وی اظهار داشت: وقتی حرف از مبحث دانش‌بنیان به میان می‌آید باید دانشمندان ما بتوانند تمامی یافته‌های علمی خود را تبدیل به پروژه‌های اقتصادی کنند باید اول به دانش اهمیت داده و با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند محصولات خود را در جامعه توسعه دهند و ما باید از محصول حمایت کرده و سنگی جلوی پای آنان با مسائل جزئی نیندازیم و نگذاریم آنها در یک چرخه اداری گیر کنند.

استاندار تهران  متذکر شد: چندین سال است که این تجربه را در ادارات دارم و می‌دانم بعضی مواقع از کنار خیلی از کارها به‌راحتی می‌گذریم و آن را به عقب می‌اندازیم ولی توجه نداریم که اگر یک روز این فعالیت به عقب بیفتد این‌طور یک روز یک روزها از چرخه اقتصادی ما کم می‌شود و در نظر داشته باشید این دیرکردها حق‌الناس است و بازگشتی نخواهد داشت.

وی خطاب به مسؤولان شورای اداری گفت: شما بدانید که فعالیت اقتصادی را باید جدی گرفت قبل از اینکه گره‌ای در کار فعالان و کارفرمایان ایجاد شود از قبل پیشگیری کرده و این گره را باز کنیم و راه را برای آنان باز کرده تا آنان خرد نشوند.

استاندار تهران ادامه داد: قبل از غیرفعال شدن یک واحد صنعتی به آن مراجعه کرده و رفع مشکل کنید و با این کار یک سرمایه داخلی را فعال و از ورود سرمایه‌های خارجی جلوگیری می‌کنیم.

این مسؤول مطرح کرد: باید در سرمایه‌گذاری محصولات داخلی دقت کنیم و حامی سرمایه‌گذاران در کشور باشیم تا آنان بتوانند رشد خود داشته و در صادرات نیز موفق باشند.

مقیمی اضافه کرد: ما باید استقلال اقتصادی کشور را به نتیجه برسانیم و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم و برای آن باید وقت گذاشته و در مقابل نارضایتی‌ها دفاع کنیم. باید آن‌قدر تلاش کنیم تا آرام‌آرام استقلال اقتصاد کشور شکل گیرد.

وی تشریح کرد: شورای اداری در شهرستان بالاترین مرجع است که می‌تواند این راه به‌خوبی پیش گیرد و تصمیم گیران اصلی شما هستید اگر شما تصمیم بگیرید اقتصاد و مقاومت اجرایی می‌شود همان‌طور که امام به وحدت کلمه را تأکید داشت ما هم برای اجرای طرح‌های این پیشنهاد را برای گرد هم آمدن و پایداری نهادها و ارگان‌ها و تعامل بیشتر در کنار هم تأکید داریم.

استاندار تهران در پایان تبیین کرد: شما در شهرری همان‌قدر مؤثر واقع می‌شوید که تهران اثر دارد همه باید به اندازه خودشان تلاش و کوشش کرده تا این پازل تکمیل شود و ۴۵۰ شهرستانی که داریم اگر در تعامل با یکدیگر نداشته باشند ما همچنان در رکود اقتصادی باقی می‌مانیم.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *