سینمای کودک و نوجوان در کشور ما دچار چالش شده است/ در آینده کتاب درسی دیگر تنها وسیله آموزشی ما نخواهد بود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد حجت‌الاسلام محی‎الدین بهرام محمدیان امشب در مراسم افتتاحیه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد که در سالن صبا صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: باید توجه به اقتصاد فیلم آموزشی را جدی گرفت چرا که هزینه کردن برای فیلم‌های آموزشی هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.

وی ادامه داد: باید تولیدکنندگان و سازندگان فیلم‌های آموزشی با دانش تربیت آشنا شوند، این  یک تخصص بین رشته‌ای است که تولیدکنندگان و سازندگان فیلم‌های آموزشی، علاوه بر هنر سینما، تربیت را نیز بشناسند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از کهن‌ترین جشنواره‌های هنری کشور است ولی جشنواره‌ای جوان است که می کوشد آموزش را به زندگی عینی دانش‌آموزان نزدیک کند.

وی با بیان اینکه سند تحویل آموزشی توصیه کرده که از امکانات نوین بهره گرفته شود، ادامه داد: در آینده کتاب درس تنها وسیله آموزشی ما در آموزش و پرورش نخواهد بود بلکه رسانه‌های متنوعی که بتوانند آموزش را تسهیل کنند و به آن عمق ببخشند مورد استفاده قرار می‎گیرند.

محمدیان اظهار کرد: صدا، تصویر و فیلم می‌تواند بر احساس انسان اثر گذار باشد و فیلم می‌تواند نزدیک‌ترین فضا به تجربه زیستی ما باشد چراکه فیلم می‌تواند زمان آموزش را کوتاه، اما فرصت یادگیری و میزان اثربخشی را بیشتر کند.

وی توضیح داد: امروز رسانه‌های جدید دیگری رواج دارد که می‌توان آن‌ها را به فیلم ملحق کرد تا به بسته آموزش و پرورش اضافه شده و از آن بهره جست.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سینمای کودک و نوجوان سینمای پاک است و در کشور ما دچار چالش شده است، باید با توجه به سند تحول تربیتی مورد توجه قرار گیرد و به نقطه‌ای برسیم که سیاستهای فیلمسازی در سینما و مدرسه مغایر نباشند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *