سینما هنر و تجربه در بابل آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، سینما هنر و تجربه با یک دقیقه سکوت برای مرحوم کیارستمی امشب در بابل آغاز به کار کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مراسم افتتاحیه هنر و تجربه در سالن مجتمع سینمایی هنر و تجربه بابل، اظهار کرد: این اتفاق مهم و ارزشمند فرهنگی و سینمایی با تلاش همکاران ارشاد و حمایت شورا و شهرداری بابل انجام شده است.

احد جاودانی افزود: جشنواره فیلم کوتاه وارش با پیشنهاد هنرمند خوش ذوق بابلی قربانپور ۱۸ سال قبل به اداره فرهنگ و ارشاد داده شد و امروز با اجرا مرحله استانی به منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی در سطح کشور به نام مازندران و شهرستان بابل به ثبت رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: در جشنواره قبلی حضور فیلم‌سازان مازندرانی و بابلی بسیار کمرنگ بود لذا سعی داریم در این جشنواره تولیدات مازندران و بابل را در کنار تولیدات کشور و خارجی داشته باشیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه جشنواره وارش در اردیبهشت ۹۶ برگزار می‌شود، ادامه داد: مازندران استان گردشگری است و باید قابلیت گردشگری و تمدن این استان و شهرستان بابل در لوای این جشنواره به نحو شایسته معرفی شود.

*وجود ۱۵ استخر نیمه‌تمام در مازندران

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران نیز در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: راز توسعه  دنیا ایجاد فضای رقابتی عادله توسط حاکمیت و انجام فعالیت توسط بخش غیر دولتی با انگیزه شخصی است.

امیدعلی پارسا افزود: وظیفه ما دولتی‌ها ایجاد فضای عادله رقابتی است که هنرمندان و صاحبان مشاغل کارهای خود را ارائه دهند و هیأت دولت تدبیر و امید نیز در این راستا حرکت می‌کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران از واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش غیردولتی خبر داد و تصریح کرد: در هر پروژه دولتی که بخش غیردولتی بتواند آن را به عهده گرفته و مدیریت کند به وی واگذار می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه مدیریت مجتمع فرهنگی و هنری را واگذار می‌کنیم، یادآور شد: در حوزه ورزش ۵۰ استخر نیمه‌تمام داریم که قابل واگذاری است.

وی از وجود ۱۳ پروژه فرهنگی نیمه‌تمام در مازندران خبر داد و خاطرنشان کرد: با وجود شرایط فعلی تا ۱۳ سال آینده نیز قادر به اتمام این پروژه‌ها نبوده و نیاز است بخش خصوصی ورود یابند.

پارسا گفت: اصرار ما بر این است که شرایط واگذاری به گونه‌ای باشد که سود بخش خصوصی بیش از اوراق مشارکت باشد.

انتهای پیام/۸۶۰۰۹/ج۳۰/

http://fna.ir/F16YY4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *