شهادت انعامی الهی است که نصیب همگان نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، اسدالله بادامچیان عصر امروز  در یادواره کشوری شهید مدافع حرم، مرتضی عطایی و ۲۰۰۵ شهید اصناف خراسان رضوی، ضمن پاسداشت ایثار ۵۰ و چندساله ملت ایران در راه انقلاب اسلامی اظهار کرد: در گذشته، شهادت را یک انتخاب می‌دانستند اما امروز آن را یک انعام الهی می‌دانیم که نصیب همگان نمی‌شود، بالاترین سعادتی که خداوند به بنده فانی خود می‌دهد، توفیق شهادت است.

وی با تکریم هفته دولت و زنده داشتن یاد شهیدان باهنر و رجائی افزود: آن دو بزرگوار، مصداق بارز آیه شریفه «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» بودند، آنها آرزوی دولت کریمه اسلامی را داشتند و ما امروز حسرت حکومت آنها را داریم که حقیقتاً پایبند اسلام ناب محمدی بودند؛ آنها با عملکرد خود نشان دادند که منصب‌های حکومتی، مسند قدرت و ریاست نیست بلکه امانتی گران و خطیر است، بنابراین هرگز چیزی برای خود نخواستند.

قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه با یاد کردن از زندگی ساده شهید اندرزگو بیان کرد: با آن که میلیاردها تومان، وجه برای خرید سلاح در دست ایشان بود، سر سفره زن و فرزندانش نان و پنیری بود و قناعت داشتند، آنها الگوهای حقیقی حکومت برای ما هستند.

وی امام خمینی (ره) را بشارت‌دهنده عشق به شهادت دانست و گفت: تمام بشریت از مرگ می‌هراسند، ایران نیز پیش از انقلاب اسلامی با این ترس عجین بود اما امام راحل، فرهنگ ارزشی و الهی عشق به شهادت را در دل‌های ما بیدار کردند و ثمره این عشق، آن شد که مملکت ما هرگز به اسارت در نیامد.

بادامچیان متذکر شد: با شهادت به زندگی جاویدان می‌رسیم، همان طور که شهید بهشتی به سفیر انگلستان گفت «عجب! شما ما را از شهادت می‌ترسانید؟ در حالی که شهادت معشوق ماست» و ما نیز باید پیرو همین تفکر باشیم.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *