شهدای والامقام تدارکات در سخت‌ترین شرایط حاضر بودند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ابراهیم میرزاحسینی صبح امروز در سومین یادواره سرداران و ۱۰۵ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قدس گیلان با بیان جزئیات یادواره‌های شهدا آماد و پشتیبانی در کشور اظهار کرد: این مراسم شصت و هشتمین یادواره شهدای آماد و پشتیبانی کشور است و دو کنگره ملی هم برای این شهدا بزرگوار تاکنون در تهران برگزار شده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این یادواره‌ها، افزود: هدف برگزاری این جلسات بزرگداشت یاد و خاطره امام و شهدای لجستیک و ترویج فرهنگ دفاع مقدس و تجلیل و تکریم از خانواده معظم و معزز شهدا و برجسته کردن نقش تدارکات و شهدای مظلوم این عرصه در دفاع مقدس است.

دبیر کنگره شهدای آماد و پشتیبانی سپاه اضافه کرد: فراهم کردن امکانات بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار نیرو در مسافت یک هزار کیلومتری، آن‌هم از دهانه اروند با گرمای ۵۰ درجه بالای صفر و یا در شمال غرب با سرمای ۳۰ درجه زیر صفر واقعاً کار سختی بود که این شهدا انجام دادند.

میرزاحسینی متذکر شد: خدمات‌دهی شبانه‌روزی یک ساختار محکم و قوی می‌خواست که در دفاع مقدس وجود نداشت، اما از همان ابتدای جنگ همه مردم به میدان آمدند و کمک کردند تا آن مشکلات دیده نشود.

وی بیان کرد: در همین استان گیلان شهید آیت‌الله احسان‌بخش با آن وضعیت جسمانی که داشت یک نقش مهم و بی‌بدیل را در دفاع مقدس ایفا کرد.

دبیر کنگره شهدای آماد و پشتیبانی سپاه تشریح کرد: کمک‌های مردم به‌ ویژه مردم گیلان جنگ را اداره کرد و شهدای لشکر ۱۶ قدس گیلان نقش بی‌نظیری در دفاع مقدس داشتند.

وی در پایان مطرح کرد: شهدای والامقام تدارکات در سخت‌ترین شرایط حاضر بودند و رزمنده‌ها را فراموش نمی‌کردند و همین باعث برجسته بودن آن‌ها نسبت به سایر شهدا است.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *