شهید حججی راه امام حسین (ع) را رفت

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام محمد صباحی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: مجالس عزاداری باشکوه ویژه‌ای در استان کرمان برپا شده و جریان دارد و عزاداری‌های امام حسین (ع) با عظمت شایسته برپاست.

وی بیان کرد: سایر فرقه‌های اسلامی و حتی بعضی از غیرمسلمانان هم در آیین عزاداری سیدالشهدا (ع) خدمت می‌کنند و به ایشان ارادت دارند.

امام جمعه موقت کرمان آسیب‌شناسی آیین عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) را امری مهم و ضروری دانست و ادامه داد: علمای بزرگ ما تألیفات و بحث‌های خوبی درباره امام حسین (ع) و آسیب‌شناسی عزاداری حسینی دارند.

صباحی با اشاره به اینکه آیین عزاداری امام حسین (ع) عبادت است و رضایت خداوند باید در این آیین مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: مجالس و سخنرانی‌ها باید با اخلاص برگزار شود و از ریا اجتناب کنیم.

وی اضافه کرد: سرمایه عظیم دینی و مذهبی برای برگزاری مجالس عزاداری برگزار می‌شود و باید راست‌گویی و صدق در اولویت باشد.

امام جمعه موقت کرمان تصریح کرد: نباید از کتاب‌های غیرمعتبر برای مردم حرف بزنیم، بعضی از خواب‌ها که نقل می‌شود دلیل عقلی یا نقلی مسلم باید آن را تأیید کند در غیر این صورت نباید هر خواب و یا هر حکایت سستی را نقل کرد.

صباحی افزود: در حالی باید از افرادی برای سخنرانی و مداحی در آیین عزاداری امام حسین (ع) دعوت شود که دارای سواد و دانش باشند که این مهم مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی عنوان کرد: نهضت امام حسین (ع) بر اساس تکلیف امر به معروف و نهی از منکر بود و نتیجه این نهضت هم احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

صباحی ادامه داد: آلات موسیقی و بعضی از شعرهای غیرمرتبطی که در عزاداری امام حسین (ع) استفاده می‌شود، باید کنار گذاشته شود و صدا و سیما به هیچ وجه نباید این برنامه‌ها را پخش کند.

وی اظهار کرد: کربلا یک فکر، ایده و جهان‌بینی است و هر کس در راه آرمان‌های امام حسین (ع) کار کند، گویی در راه کربلا زحمت کشیده است.

امام جمعه موقت کرمان از شهید حججی سخن به ‌میان آورد و بیان کرد: شهید حججی راه امام حسین (ع) را رفت و افتخاری برای شیعه شد.

صباحی با اشاره به حضور جمعی از کارکنان آتش‌نشانی کرمان در نماز جمعه عنوان کرد: آتش‌نشانان، کار حیاتی، مهم و فداکارانه‌ای دارند و روایت داریم، کسانی که مردم را از آتش و سیل نجات می‌دهند، ثواب شهید را دارند.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *