صدور ویزای تحصیل به خراسان رضوی تفویض اختیار شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علی غنایی ظهر امروز در دومین کارگاه آموزشی رابطین کنسولی دانشگاه‌های استان خراسان رضوی، جنوبی و شمالی که در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار شد گفت: جذب دانشجوی غیرایرانی و ارائه خدمات آموزشی امروز یک وظیفه ملی است.
وی با اشاره به ارائه خدمات ارزنده در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، ابراز کرد: ما به عنوان مدرس و نخبه این کشور مسوول هستیم تا به میزان حداکثری در جذب دانشجویان خارجی اقدام شود.
رئیس اداره امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به ضرورت تکریم، عزت نفس و نقش آن برای جوانان منطقه افزود: مسائل پیچیده اداری که آسیب عمده برای دانشگاه مبدا محسوب می‌شود.
غنایی تصریح کرد: جوانان کشور همسایه که برای تحصیل می‌آیند و تحت تاثیر جنگ اقتصاد و وضعیت خاص و پیچیده‌ای را تحمل می‌کنند.
وی ادامه داد: ما اکنون در سنگر جنگ و دفاع از کشور هستیم و این وظیفه خطیری برای توسعه کشور از همه لحاظ است که بر دوش ما قرار دارد.
ریاست اداره امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به ضرورت رفع معضلات سیستم اداری در کشور افزود: تهران نرم‌افزاری را راه‌اندازی کرده است که اطلاعات دانشجویان شهرستانی در آن سیستم ثبت می‌شود که باید سرعت در ارائه خدمات حاصل شود.
غنایی با بیان اینکه استان خراسان رضوی دارای ۶ هزار دانشجو خارجی است ادامه داد: باید ۷۰ هزار دانشجوی خارجی جذب دانشگاه‌های کشور شوند و اکنون جذب ۲۲ هزار دانشجو خارجی برای استان خراسان رضوی تخمین زده شده است.
وی تحقیق امنیت و اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست و گفت: صدور ویزای تحصیل خروج قطعی و خروج داخلی به استان تفویض اختیار داده شود.
رئیس اداره امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه اگر این کار سخت است و به سرعت محقق نمی‌شود ابراز کرد: در حال حاضر امکان ارسال و بازگشت مدارک دانشجویان خارجی از تهران سریع‌تر انجام شود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *