صدور ۶۲ مجوز تغییر کاربری برای اجرای طرح‌های کشاورزی

محمود مظلومی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه عنوان کرد: در سه ماهه اول امسال ۶۲ مورد مجوز تغییر کاربری جهت اجرای طرح‌های کشاورزی در استان صادر شده است.

وی با اشاره به اولیت‌های سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: این تعداد مجوزهای صادر شده برای اجرای طرح‌هایی مانند بسته‌بندی میوه‌جات و حبوبات، انبار میوه تازه می‌باشد که توجه به این طرح‌ها جزو اولویت‌های سرمایه‌گذاری سازمان جهادکشاورزی محسوب می‌شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: در راستای توسعه زیربخش‌های عمرانی و خدماتی استان برای ۱۱۱ طرح غیرکشاورزی از محل تبصره ۴ ماده یک مجز تغییر کاربری صادر شده است که این تغییر کاربری برای اجرای طرح‌هایی مانند احداث کارخانه جعبه پلاستیکی، مجتمع‌های خدماتی، رفاهی، گردشگری، کارخانه، برداشت شن و ماسه بوده است.

مظلومی اشاره کرد: عمده این مجوزهای صادر شده، مربوط به شهرستان‌های ارومیه، ماکو و میاندوآب می‌باشد.

وی به زمینه‌های واگذاری این مجوزها اشاره کرد و افزود: ازهفت فقره اراضی واگذار شده چهار مورد آن درراستای اجرای طرح کشاورزی اعم از احداث دامداری و پرورش ماهی و سه مورد از آن برای اجرای طرح غیرکشاورزی از جمله واحد تولیدی تیرچه و بلوک برای متقاضیان صادر شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان اظهار کرد: تا آخر خرداد ماه امسال اطلاعات ۶۵۲ پرونده قدیمی واگذاری در سامانه جامع اطلاعات امور اراضی ثبت و ۹۲۶ مورد از اسناد پرونده‌های قدیمی واگذاری اراضی اسکن شده است.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *