صدور ۶۳ هزار و ۲۷۲ شناسنامه مکانیزه در زنجان

احد جودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اداره کل ثبت احوال استان زنجان دو طرح مهم در حال اجرا دارد که شامل شناسنامه مکانیزه و کارت هوشمند ملی است.

وی با اشاره به اینکه کارت‌های ملی هوشمند جایگزین کارت‌های ملی فعلی است، تصریح کرد: کارت‌های جدید به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی محسوب می‌شود.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه کارت‌های ملی هوشمند این فرصت را فراهم می‌کنند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شوند، گفت: با پیاده‌سازی طرح کارت ملی هوشمند، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شود.

جودی با بیان اینکه کارت ملی هوشمند شامل اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد است، تصریح کرد: کاربرد اصلی دیگر کارت ملی هوشمند، تصدیق هویت است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه در تیر ماه سال جاری ۱۵ هزار و ۵۳ کارت ملی هوشمند در استان زنجان صادر شده است، اضافه کرد: همچنین در سه ماهه نخست ۴۸ هزار و ۲۱۹ نیز کارت ملی هوشمند صادر شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع طی چهار ماهه نخست امسال ۶۳ هزار و ۲۷۲ کارت ملی هوشمند صادر شده است.

جودی با اشاره به ویژگی‌های صدور کارت هوشمند ملی در استان افزود: کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانیم از کارت به عنوان یک ابزار چندکاره استفاده کنیم.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ر۲۰/

http://fna.ir/HB33EC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *