صعود سینا صنعت به مرحله نهایی لیگ برتر کشتی با قهرمانی قاطع در گروه دوم

به گزارش سرویس ورزشی خبرگزاری فارس خوزستان از ایذه، رقابت‌های گروه دوم لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور در گروه دوم ظهر امروز در شهرستان ایذه به پایان رسید.

سینا صنعت ایذه به عنوان قهرمان دور گذشته لیگ برتر کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان با شکست تمام حریفان خود در این مرحله از رقابت‌ها حتی بدون داشتن یک شکست در نتایج تیمی خود در این گروه به صورت قاطع به مسابقات نهایی لیگ برتر که ۲ و ۳ آبان در کاشان برگزار خواهد شد راه پیدا کرد.

در رقابت این تیم با تیم آکادمی امید نوروزی شیراز که تماشاگران ایذه‌ای شور ویژه‌ای به سالن داده بودند تیم سینا صنعت با نتیجه قاطع ۷ بر یک به پیروزی رسید.

در این رقابت که در آن در یکی از رقابت‌ها با رفتار غیر ورزشی کشتی‌گیر تیم آکادمی امید نوروزی همراه بود، کشتی‌گیران ایذه‌ای نتایج قابل قبولی داشتند.

شاهین بداغی نوجوان ۱۶ ساله ایذه‌ای که امسال برای نخستین‌بار توسط ملک‌محمد بویری به عنوان کشتی‌گیر در رده سنی بزرگسالان حضور پیدا کرد در این دیدار نیز نگاه همه حاضران را به سمت خود کشاند و با وجود سن و سال کم توانست با نتیجه ۸ بر ۷ ایمان داودی را شکست دهد.

با توجه به برد این نوجوان ایذه‌ای و شوری که در سالن به وجود آمده بود حسین اسدی دیگر کشتی‌گیر جوان ایذه‌ای توانست با نتیجه ۱۱ بر ۸ از سد امین برزگر بگذرد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد الیاسی در تیم سینا صنعت ایذه با نتیجه ۸ بر صفر حسن کوه‌پیما از آکادمی امید نوروزی را مغلوب تکنیک خود کرد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم دست پژمان پشتام به دلیل عدم حضور نماینده شیراز به عنوان پیروز میدان بالا برده شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم امید محمودی دیگر جوان آکادمی سینا صنعت ایذه که با اعتماد کادر فنی به میدان مسابقه فرستاده شد توانست با نتیجه ۵ بر ۳ از سد حریف خود بگذرد.

در وزن ۸۵ و ۹۸ کیلوگرم نیز سامان عزیزی و یوسف آل‌محمد از سینا صنعت ایذه به دلیل عدم حضور کشتی‌گیران آکادمی امید نوروزی روی تشک به عنوان برنده معرفی شدند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، مسعود نعمت چکانی به دلیل مصدومیت، به منظور آماده شدن برای فینال و با نظر کادر فنی از ادامه رقابت کنار کشید و دست پارسا نظری به عنوان برنده این دیدار بالا برده شد.

این تیم ایذه‌ای در مسابقات امسال نیز با حمایت‌های بی‌دریغ علی‌بابا احمدپور در راس خود در لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور حضور پیدا کرد.

تجلیل از پیشکسوتان کشتی ایذه، محسن بیرانوند فرماندار ایذه و محمد رضا کمالی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه‌های اجرا شده در کنار برگزاری مسابقات کشتی بود.

محسن بیرانوند فرماندار پر تلاش شهرستان ایذه در دیدار امروز سینا صنعتی با آکادمی امید نوروزی از نزدیک شاهد برگزاری مسابقه بود.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *