ضرورت آشنایی دانشجویان با متون عربی و دینی کهن

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام عبدالهادی مسعودی ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه قرآن و حدیث که در تالار شیخ صدوق دانشگاه قرآن و حدیث قم برگزار شد، اظهار کرد: همانگونه که درختان با آبیاری بهار جان تازه‌ای دریافت می‌کنند ورود دانشجویان خون تازه‌ای در رگ‌های این مجموعه جاری می‌کند که امیدوارم هرساله این آبیاری آسمانی برای درخت علم جاویدان و بیش از گذشته استمرار داشته باشد.

قائم مقام دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه قرآن و حدیث گفت: این دانشگاه بر اساس متون دینی و کتاب‌ها و نوشته‌های کهن علم را به وجود می‌آورد و توسعه می‌دهد بنابراین دانشجویان باید تلاش کنند با متون عربی و دینی کهن آشنا شوند تا مشکلی در امر دریافت آموزه‌ها نداشته باشند.

وی عنوان کرد: این دانشگاه دارای کتابخانه غنی و استادان برجسته است و استادان در هر دو حوزه علوم دینی و دانشگاهی تحصیل و تحقیق می‌کنند.

مسعودی ضمن تحسین انتخاب دانشجویان دانشگاه قرآن و حدیث گفت: شما انتخاب درستی داشتید زیرا وارد عرصه فهم دین شدید و یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور را انتخاب کردید.

وی عنوان کرد: فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در آزمون ورودی مقاطع بالاتر موفق هستند و با وجود آنکه ورودی دانشگاه نخبگان نیستند ولی خروجی این دانشگاه در نخستین درجات علمی دانشگاه‌های دیگر قرار دارند.

قائم مقام دانشگاه قرآن و حدیث یادآور شد: نظام تشکیلاتی دارای قوام لازم در دانشگاه وجود دارد که در طول سال‌های فعالیت خود تجربه‌های مختلف مدیریتی را کسب کرده است.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *