ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی در مسیر زوار اربعین حسینی در کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام رحیم جعفری امروز در جلسه ستاد اربعین کرمانشاه که در محل سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه از دیرباز دروازه کربلا بوده و امسال نیز با فعال شدن مرز خسروی، این دامنه گسترده‌تر می‌شود.

جعفری محور کرمانشاه تا اسلام‌آباد را از مناطق حساس استان برای تردد زوار برشمرد و افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با ایجاد قرارگاه فرهنگی در مناطقی اینچنینی، به یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین موکب‌ها تبدیل شود.

وی سایر معاونت‌های این اداره کل را برای ابداع و نوآوری در امور فرهنگی اربعین ترغیب کرد و افزود: برپایی برنامه‌های فرهنگی در موکب‌ها علاوه براینکه زوار را با شهر متمدن کرمانشاه آشنا می‌کند مشوقی برای دیگر هنرمندان خواهد شد.

به گفته جعفری، برگزاری مسابقه عکاسی در قالب ثبت وقایع و تصویر در مسیر زائران و برگزاری جشنواره دلنوشته و سفرنامه از جمله برنامه‌های فرهنگی است که باید در این موکب درنظر گرفته شود.

در ادامه معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار داشت: میزبانی زوار حسینی علاوه بر اجر معنوی فرصتی برای اطلاع‌رسانی و بازگوکردن فرهنگ و هنر این دیار است.

آرشام خرسندپور افزود: از هنرمندان استان برای استفاده از این فرصت بهره‌مند خواهیم شد.

انتهای پیام/ک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *