ضرورت نگاه توسعه‌گرا منطبق با اقتصاد مقاومتی از سوی استاندار جدید/ چالش‌های فرهنگی و اجتماعی مدنظر سکاندار آذربایجان‌شرقی باشد/ وضعیت بحرانی صنعت استان برنامه منسجم می‌طلبد

زهرا ساعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز به بیان چالش‌های اصلی استان پرداخت و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های خاص و ویژه استان باید استاندار منتخب تمام ظرفیت‌های موجود را شناسایی کرده و برای هر کدام برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی داشته باشد.

وی، چهار محور اصلی صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری در استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: باید موضوع جذب سرمایه‌گذار و خود سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف مدنظر قرار گیرد تا بتوان آذربایجانی ویژه و پیشرو داشت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به آب و هوای مطلوب استان و حضور گردشگران خارجی و داخلی در این منطقه بیان داشت: استان آذربایجان‌ شرقی در ماه‌های آتی رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ را دارد که شامل کل استان خواهد بود و استاندار باید برنامه‌ریزی اجرایی در این زمینه برای رونق اقتصادی همراه با اشتغال‌زایی داشته باشد.

وی اضافه کرد: استان آذربایجان‌شرقی از نظر روستاهای مستعد کشاورزی و باغات بی‌نظیر بوده و می‌تواند با تولید محصولات مرغوب اقتصاد چشمگیری برای استان فراهم آورد که البته استاندار جدید باید به این مقوله‌ها توجه ویژه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی توجه به بخش‌ها و ظرفیت‌های استان از نظر صنعت، گاز و پتروشیمی مورد تاکید قرار داد و افزود: با برنامه کارشناسی و دقیق در این زمینه‌ها رشد اقتصادی را شاهد خواهیم بود و البته نباید از موضوعات اساسی فرهنگی و اجتماعی نیز غافل بود.

وی با اشاره به اینکه استاندار جدید شناخت کافی از استان داشته و البته کارنامه و سابقه قوی نیز در اداره استان دارد که یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود، تصریح کرد: امید است استاندار با نگاه توسعه‌گرا با رویکرد تحقق اهداف اساسی استان وارد عمل شود تا به استانی توسعه یافته دست یابیم.

ساعی خاطرنشان کرد: دولت با انتخاب هفت استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور که آذربایجان‌شرقی نیز جزء این استان‌ها است، توانسته برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند از این رو باید استاندار با نگاه توسعه‌گرا و منطبق با اقتصاد مقاومتی هدایت استان به سمت پیشروی را در دست گیرد.

انتهای پیام/ک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *