ضرورت گسترش عملیات‌های مرمتی آثار تاریخی اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون الهیاری در دیدار با شهردار اصفهان با پرداختن به اهمیت اصفهان در حوزه‌های مختلف فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی اظهار کرد: اصفهان قلب تاریخ و فرهنگ و هنر فلات مرکزی ایران به شمار می‌رود.

وی افزود: اهمیت این شهر در حوزه‌های مختلف به گونه‌ای است که در دولت دوازدهم این شهر را به عنوان پیشانی گردشگری ایران می‌شناسند بنابراین توسعه همکاری‌های دو نهاد میراث فرهنگی و شهرداری به توسعه پایدار اصفهان می‌انجامد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ادامه داد: ایجاد درک مشترک میان این دو نهاد سبب می‌شود تا با گسترش عملیات‌های مرمتی در سطح آثار تاریخی اصفهان، منظر مطلوبی در سطح شهر اصفهان در راستای بهره‌مندی شهروندان و گردشگران ایجاد شود.

قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان نیز در این دیدار تأکید کرد: با توجه به سابقه همکاری با مدیرکل میراث فرهنگی استان در دانشگاه اصفهان، در دو گروه علمی حقوق و تاریخ این دانشگاه، فرصت مناسبی برای توسعه همکاری‌های دو نهاد شهرداری و میراث فرهنگی فراهم آمده است.

وی گفت: کمک به حفاظت از میراث فرهنگی و محیط زیست و همچنین توسعه گردشگری و رعایت حقوق شهروندی از اولویت‌ها است، بنابراین شهرداری اصفهان آماده است تا با تشکیل کمیته‌های مشترک با اداره کل میراث فرهنگی و برقراری بازدیدهای مشترک از آثار تاریخی به حفاظت از میراث فرهنگی، ترویج صنایع دستی و توسعه گردشگری اصفهان کمک کند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *