طراحی برنامه ۱۰ ساله کشوری برای پیگیری حقوق مربوط به کودک

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مظفر الوندی امشب در جلسه‌ای که با حضور سمن‌های فعال در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: حقوق کودکان را باید در نظر گرفت، همواره این شعار وجود دارد که باید از کودکان حمایت کرد، اما هنگامی که وضعیت همه کودکان از نزدیک بررسی می‌شود، متوجه روند رو به افزایش آسیب‌ها می‌شویم.

وی اضافه کرد: اهداف جلسه این است که همدیگر را در جایگاه و توانی که داریم بشناسیم، بیشترین کار ما اصلاح نگرش در مسؤولان، تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان است.

دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به اینکه استان کرمانشاه بیست و هشتمین استانی است که در بحث حقوق کودک ورود پیدا کرده و در این مقوله بحث شده است، تشریح کرد: اگر حقوق کودکان را  ادا نکنیم جزء ظلم‌کنندگان هستیم، در استان کرمانشاه ۳۰ درصد کودکان زیر ۱۸ سال هستند، برای پیگیری حقوق و مطالبات، همه کودکان مد نظر ما است، اما اولویت با کودکان آسیب‌پذیر است.

الوندی تبیین کرد: چهار کارگروه در این راستا تدوین شده و یک برنامه ۱۰ ساله کشوری برای پیگیری حقوق مربوط به کودک طراحی شده است.

وی با ابراز شرمساری از مشکلات پیش‌رو در حوزه کودک و آسیب‌های اجتماعی، یادآور شد: ۲۰ نقطه حاشیه‌نشین شناخته شده و لیست سمن‌های فعال و متقاضی به دادگستری داده شود تا قوه قضائیه در مورد آن نظر دهد.

به گفته این مسؤول، برنامه‌ای برای تبدیل استان کرمانشاه به قطب آموزشی غرب کشور در آینده‌ای نزدیک وجود دارد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *