طرح حمایت از خبرنگاران در مجلس مورد پیگیری قرار خواهد گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی ظهر امروز در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه شهرستان محلات با گرامیداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی اظهار کرد: با فعال‌تر شدن خبرنگاران در سطح شهرستان محلات تحرک بیشتری بر این شهر حاکم شده و افزایش تعداد خبرنگاران در سال‌های اخیر نشان‌دهنده رشد فرهنگ شهروندان است.

وی با بیان تأثیرات فضای مجازی بر جامعه تصریح کرد: این مقوله طی سال‌های اخیر تأثیر شگرف خود را بر عملکرد نشریات به خوبی نشان داده و باید در این حوزه به صورت جدی‌تری فعالیت و سازوکارهای دقیقی برای آن تعریف کنیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت بیان کرد: یکی از وظایف رسانه‌ها انعکاس مطالبات مردمی است که این امر در نهایت به سود مردم شهر خواهد بود و به طور قطع انتشار مطالبات شهروندان در سطح ملی پیگیری درخواست‌های مردم را آسان‌تر خواهد کرد.

سلیمی عنوان کرد: یکی از نکات مهم در حرفه خبرنگاری توجه به تولید خبر در سطوح مختلف از جمله در بخش‌های کلان است که زمینه ارتقای سطح شهرستان را فراهم می‌آورد و در مجموع به نفع کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها چشم بینای جامعه بوده و از قدرت فرهنگ‌سازی قابل قبولی در سطح جامعه برخوردار هستند، افزود: رسانه‌ها چشم بینای جامعه محسوب می‌شوند و قطعاً انتقادات سازنده مطرح‌شده در رسانه برای مسئولان بسیار مؤثر خواهد بود و امروزه رسانه‌ها تأثیر قابل قبولی در فرهنگ‌سازی میان مردم دارند که برای تحقق اهداف فوق باید اصول دقت، سرعت و صحت و اخلاق مدنظر خبرنگاران قرار گیرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح حمایت از خبرنگاران از جمله طرح‌هایی است که پس از ارائه دولت به مجلس در اسرع وقت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت، یکی از مشکلات فعلی آن داشتن بار مالی است که امیدواریم با رفع مشکلات آن شاهد کاهش معضلات خبرنگاران باشیم.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *