عدم وجود اطلاعات و فرهنگ کافی، موجب بروز مشکلات در وصول مالیات می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی عصر امروز در دیدار با مسؤولان اداره‌کل امور مالیاتی استان زنجان که به مناسب آغاز هفته فرهنگ‌سازی مالیاتی انجام شد، با اشاره به اینکه تلاش در این عرصه بس دشوار و سخت است، اضافه کرد: عدم وجود اطلاعات و فرهنگ کافی مالیاتی موجب بروز مسائل و مشکلات در وصول مالیات می‌شود که در سال‌های اخیر با تلاش صورت گرفته فرهنگ‌سازی انجام یافته بسیار مثمر ثمر بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه آمار جدید حاصل از کاهش فرارهای مالیاتی در سال‌های اخیر نشان از تلاش کارکنان امور مالیاتی است، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، فرار مالیاتی ظلم است و کسانی که یاری‌دهنده آنها هستند نیز در این ظلم دست داشته‌اند.

خاتمی با اشاره به اینکه مالیات و دریافت عادلانه آن در راستای  عمران و آبادانی شهر هزینه می‌شود، اضافه کرد: با این حساب خیر کامل در این روند وجود دارد، از همین رو باید اطلاع‌رسانی به مودیان مالیاتی در اولویت کاری مسؤولان در این بخش قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ۱۶ تیر آغاز هفته فرهنگ مالیاتی است، اضافه کرد: هزینه‌های جاری، عمرانی و بودجه کشور باید از منابعی تامین شود که یکی از این منابع مالیات به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *