علت بسیاری از گرفتاری‌های جامعه غفلت از یاد خداست

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام علی عارفی عصر امروز در جمع قرآن‌‌دوستان در حسینیه ثارالله شهر کرمان ضمن بررسی آیات جزء ۱۶ قرآن کریم اظهار داشت: در این آیات ریشه سبک زندگی انسان مسلمان بیان می‌شود و قرآن کریم با معرفی سبک زندگی غلط می‌خواهد روش صحیح زندگی را به ما بیاموزد.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با اشاره به آیه ۱۰۴ سوره مبارکه کهف بیان داشت: بازنده واقعی در دنیا کسانی هستند که تمام کوشش خودشان را متوجه امور مادی ساخته‌اند و گمان می‌کنند به موفقیت رسیده‌اند، حال آنکه اینها نمی‌دانند هدف از خلقت رشد و تعالی انسان و رسیدن به حیات طیبه است و اینها زندگی طیبه را از دست داده‌اند.

عارفی ادامه داد: اگر به دنبال زندگی خوب و محبوبیت هستید خداوند راهش را در آیه ۹۶ سوره مبارکه مریم بیان داشته و می‌فرماید، «همانا کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام دهند خداوند برای ایشان محبتی عمیق در دل مردم قرار می‌دهد و این مهر خدایی، پاینده است».

وی با اشاره به آیه ۱۲۴ سوره مبارکه طه علت بسیاری از گرفتاری‌ها و سختی‌های زندگی را غفلت از یاد خدا و سرپیچی از دستورات خداوند دانست و بیان داشت: برای داشتن زندگی زیبا و آرام باید خدامحور بوده و همیشه به‌یاد خدا باشیم، از یاد خدا غفلت نکنیم و خدا را به‌طور کامل در زندگی خود دخالت دهیم.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *