علما و قدرت جهادی باید دوشادوش هم و با هم باشند/ مدافعان حرم برای مقابله با صهیونیست آماده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، آیت‌الله‌العظمی حسین نوری‌همدانی بعد از ظهر امروز در کنگره آیت‌الله شیخ حسن محمدی‌لائینی(ره) امام جمعه فقید نکا و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و یادواره شهدای روحانی مازندران اظهار کرد: مقابله با دشمن و زورگویان همواره در جامعه ما وجود داشته است و دشمن بداند ما در ایران، قاسم سلیمانی‌های فراوانی داریم که در زمان نیاز، به عنوان مدافع حرم به آن جبهه می‌پیوندند.

وی افزود: تلاش برای حفظ و قدرت جبهه اسلام از مسائل و موارد مهمی است که باید در همه حال مورد توجه باشد که علما و قدرت جهادی به عنوان دو طایفه در اسلام، برای نگهداری و بقا و عزت اسلام در نظر گرفته شده‌اند.

مرجع تقلید تشیع گفت: مدافعان حرم ما همواره برای مقابله با صهیونیست آماده‌اند و لحظه‌ای دست از دفاع از اسلام و انقلاب برنمی‌دارند.

نوری‌همدانی گفت: افرادی که طرفدار فرهنگ دیکتاتور صهیونیست هستند هرگز پیروز نخواهند شد و پیروزی نصیب افرادی است که تقوای خدا پیشه کرده و در راه خدا ثابت قدم بودند.

وی افزود: اهل تقوا و جهادگران واقعی، باید در ادامه مسیر اهل بیت(ع) و اسلام ناب محمدی، قدم‌های استوار و بلندی بردارند تا وعده الهی محقق شده و عزت و نصرت نصیب حالشان شود.

این مرجع شیعیان بیان کرد: علما و قدرت جهادی باید دوشادوش هم و با هم باشند تا قدرت اسلام باقی و برقرار و همواره اسلام در اوج قدرت و ابهت باشد.

نوری‌همدانی با اعلام اینکه استان مازندران دیار علویان است یادآور شد: این استان همواره به استانی انقلابی و اسلامی معروف بوده است و جهاد و ولایت‌پذیری مردم این خطه در طول انقلاب و دفاع مقدس مثال‌زدنی است که در جنگ تحمیلی قدرت و صلابت خود را نشان دادند.

وی با تأکید بر مقابله با ظلم و ستم و ایستادگی در برابر زور، خاطرنشان کرد: شهدای انقلاب و علما و روحانیت در طول دوران مختلف، برای مقابله با کفر و ظلم ایستادند و زندگی این علما و شهدا باید الگوی زندگی ما در شرایط مختلف باشد تا سعادت حاصل شود.

این عضو خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه در همه حکومت‌ها نزاع و درگیری وجود دارد خاطرنشان کرد: حکومت و ارزش‌ها بدون کشتن ظالم و جهاد به دست نمی‌آید که در این راستا، قرآن هم به نزاع طالوت و جالوت اشاره داشته است.

نوری‌همدانی گفت: جهادگران افرادی اهل عبادت، توبه و تقوا هستند که توسط پیامبر به آنان بشارت داده شده است و دارای ارزش و مقام والایی هستند.

وی اظهار کرد: ارزش و علم همواره متعلق به طرفدار حق و حقیقت است و جهاد در راه خدا برای مقابله با ظلم و ستم و برقراری حق و عدل همواره بوده و هست.

مرجع عالیقدر شیعه افزود: تلاش در راه خدا و مقابله با ظلم و ستم از ویژگی‌های مهم جهادگران در راه خدا است که هرکجا ظلمی علیه مظلومی باشد با تمام توان آماده شده و علیه ظالم به مبارزه می‌پردازند و اعمال‌شان ثبت در نزد خداوند و در دفتر اعمال‌شان است.

وی بیان کرد: جهاد در راه خدا دارای ارزش و منزلت فراوانی است که در قرآن و روایات به این مسأله بارها اشاره شده و به دلیل اهمیت این موضوع، قرآن بارها به آن اشاره کرده است و نگهداری از جان و مال جهادگران بر عهده خداوند است و مزدشان در نزد خداوند محفوظ است.

نوری‌همدانی افزود: تلاش برای قرار گرفتن در مسیر اهل بیت(ع) و در صف مجاهدان حقیقی با الگوبرداری و دقت در سیره و روش این بزرگواران است و علما و مجاهدان در راه خدا هم با قرار گرفتن در زیر چتر و سیطره اهل بیت(ع) و امام به پیروزی رسیدند.

وی گفت: باید بدانیم ادامه مسیر زندگی زیر چتر اهل بیت(ع) با گام نهادن در میسر ولایت میسر است و اکنون هم باید با اتحاد و وحدت، زیر چتر ولایت فقیه باشیم تا مملکت ما از آسیب‌ها در امان بماند.

به گزارش فارس، آیت‌الله‌ حسین نوری‌همدانی مرجع عالی‌قدر تشیع روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه برای سفر چهار روزه خود وارد مازندران شد و در بدو ورود به این استان، در سخنانی، مازندرانی‌ها را مردمی ولایت‌مدار و متعهد به انقلاب خواند و ابراز امیدواری کرد این سفر اثرات و ثمرات معنوی داشته باشد.

حضور در گردهمایی علما و روحانیان استان، حضور در کنگره شهدای روحانی و بزرگداشت آیت‌الله لائینی در نکا و دیدار با مدیران، مسؤولان دستگاه‌های اجرایی، نخبگان و ورزشکاران منتخب در ساری، دیدار با نیرو‌های مسلح و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از جمله برنامه‌های سفر چهار روزه آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی به مازندران اعلام شد.

انتهای پیام/چ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *