عملکرد متفاوت پاس و شهرداری در نقل‌ و انتقالات

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، پاس امسال با عباس سرخاب و شهرداری مثل سال قبل با هادی گل‌محمدی در لیگ دسته دوم فوتبال ایران حاضر خواهند بود.

نمایندگان استان امسال شرایط متفاوتی در لیگ ۲ خواهند داشت، به‌ خصوص پاس که یک خانه تکانی‌اساسی در ترکیب خود داشته و باید دید این تیم به هارمونی لازم در هفته‌های نخست مسابقات خواهد رسید یا خیر.

۳۳ تیم فولادنوین اهواز، سپهر نقش جهان، بعثت کرمانشاه، کیمیا فرایند تهران، زاگرس یاسوج، قشقایی شیراز، شهرداری بندرعباس، استقلال آبی، پتروکیان شوشتر، شهرداری ارومیه، شهید کریمی جویبار، سردار بوکان، پاس همدان، نیروی زمینی تهران، شاهین ماهشهر، کاسپین قزوین، نفت امیدیه، نفت و گاز گچساران، هف سمنان، شهرداری فومن، شاهین شهرداری بوشهر، شهرداری همدان، اروند خرمشهر، شهرداری کاشان، داماش گیلان، فولاد یزد، استقلال اهواز، خیبر خرم‌آباد، پرسپولیس مشهد، مس نوین کرمان، خوشه طلایی ساوه، شهرداری بم و شهدای بابلسر در این فصل از مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال، رقابت خود را از اوایل شهریورماه و در سه گروه ۱۱ تیمی آغاز می‌کنند.

در این میان، این روزها تیم‌ها در بازار نقل‌ و انتقالات و آماده‌سازی پیش‌فصل سیر می‌کنند و بدون تردید قضاوت در خصوص وضعیت کیفی تیم‌ها عجولانه و به دور از منطق است، اما با نگاهی اجمالی به لیست ورودی و خروجی تیم‌ها حداقل می‌توان در خصوص عملکردشان در بازار داغ نقل و انتقالات اظهار نظر کرد.

مثلا از لیست ورودی و خروجی بازیکنان پاس به راحتی می‌توان دریافت که باشگاه پاس که سال گذشته و همین روزها اعتقاد عجیبی به جذب نیروهای بومی داشت، حالا پشت پا زده به جذب نفرات بومی و برعکس شهرداری مثل سال گذشته مصمم در جذب نیروهای بومی است و انگار شهرداری‌چی‌ها بدشان نمی‌آید که کار نیمه‌تمام سال قبل را امسال با نفرات بیشتری از بازیکنان بومی تمام کنند.

اگر سید جمال معصومی، تیمور شکری، میلاد صالحی، برادران کاشفی و عرفان استخری را در لیست ورودی‌های بومی پاس مدل جدید قرار دهیم، باید معترف بود که درصد بالای نفرات جدید تیم عباس سرخاب را بازیکنان غیر بومی تشکیل می‌دهند؛ بازیکنانی که همین امروز هرکدام از جانب مدیرعامل این تیم القاب «پدیده» و امثالهم را به خود اختصاص می‌دهند اما معلوم نیست در بازی‌های فرسایشی فصل جاری لیگ دو، گره از کار پاس باز خواهند کرد یا نه!

بازیکنان جذب شده باشگاه که زیر ذره‎بین تیزبین عباس سرخاب و سایر عوامل باشگاه از جمله مشاور مدیرعامل قرار دارند، آنچنان فوق‌العاده و سوپراستار جلوه داده می‌شوند که انگار میان این ۳۳ تیم حاضر در لیگ دسته دوم، پاس برنده بزرگ فصل نقل‌ و انتقالات بوده و پرچمش در یارگیری بالاتر از هر تیمی است.

اگر این موضوع صحت داشته باشد و نفرات جذب شده در طول فصل بازدهی بالای خود را به منصه ظهور بگذارند که خوشا به حال فوتبال همدان و متولیان باشگاه پاس و ما هم به موقع دست‌مریزادی جانانه به پاسی‌ها خواهیم گفت اما اگر این تیم نتیجه نگرفت آن موقع حق انتقاد با ما خواهد بود و روی حرف امروزمان می‌ایستیم که چرا این تیم چشم روی نیروهای بومی بست؟!

ای کاش پاسی‌ها به جای اینکه یک بازی دوستانه با تیم منتخب محلات را تا این حد در بوق و کرنا کنند، یا به جای اینکه شوی تبلیغاتی راه بیندازند و یا اینکه هر روز عکسشان با یک بازیکن جدید به بیرون درز شود، کمی به نیروهای بومی بها می‌دادند. فقط کمی!

چند قدمی آن طرف‌تر اما شهرداری همدان در وضعیتی کاملا متفاوت به سر می‌برد، تیم هادی گل‌محمدی که سال گذشته تا یک قدمی صعود به لیگ دسته اول فوتبال ایران پیش رفت در ابتدای راه کمی با حاشیه انتخاب سرمربی دست و پنجه نرم می‌کرد اما مسؤولان باشگاه خیلی زود گل‌محمدی را نمک‌گیر کردند تا با سرمربی جوان شهر ادامه دهند.

شهرداری برخلاف پاس دست به خانه‌تکانی گسترده نزد اما جدایی چند بازیکن تاثیرگذار این تیم از جمله مهدی عسگری نگرانی‌هایی را برای هواداران این تیم ایجاد کرد، با این حال شهرداری دوباره با بومی‌ها روز را از نو کرد و با جذب نفراتی چون رضا حاتمی، مرتضی کرمی، آرمین طلایی و … استخوان‌بندی تیم خود را با بازیکنان همدانی شکل داد.

شهرداری فصل گذشته در برخی پست‌ها ایراداتی داشت که امسال در صدد رفع آنها بوده و هادی گل‌محمدی سرمربی این تیم هم می‌گوید: اولویت ما تمدید با بازیکنان مدنظر سال قبل بود که با همگی آنها بستیم و الان هم دنبال مهره‌هایی هستیم که بتوانند خلأ تاکتیکی تیم را رفع کنند.

البته پاسی‌ها خیلی زودتر از شهرداری استارت زدند و در بازار نقل و انتقالات هم پرکارتر از تیم همسایه بودند، پاس امسال دست به خانه‌تکانی گسترده زد و سرمربی خود را هم در گام نخست تغییر داد، شهرداری اما شاکله اصلی تیم خود را حفظ کرد و فقط چند بازیکن تاثیرگذار به ترکیب تیم خود اضافه کرده است.

امسال درصد بالایی از بازیکنان پاس را نفرات غیر بومی تشکیل می‌دهند و شهرداری با تکیه بر تجربه خوب فصل قبل، دوباره تیم خود را با همدانی‌ها روانه مسابقات می‌کند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *