عملیات اجرای طرح آبرسانی از سد کوچری به ساوه آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، عملیات اجرای طرح آبرسانی از سد کوچری به ساوه صبح امروز با حضور محسن بختیار معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو، نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ساوه و جمعی از مسئولان استانی و محلی آغاز شد.

این پروژه شامل ۱۳۰ کیلومتر خطوط انتقال، با ظرفیت انتقال ۴۴۰ لیتر بر ثانیه است که مجهز به یک واحد تصفیه‌خانه بوده که قرار است با صرف یک هزار میلیارد اعتبار دولتی و یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق فاینانس به بهره‌برداری برسد.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه در حاشیه این مراسم گفت: عملیات طرح آبرسانی از سد کوچری بیش از دو سال اجرا می‌شود و حجم انتقال آب آن ۴۴۰ لیتر بر ثانیه خواهد بود که از این میزان ۳۲۵ لیتر بر ثانیه سهم آب شرب شهری و مابقی سهم صنعت و مصارف روستایی است.

 محمد بهاروند با اشاره به اینکه ساوه شهری مهاجرپذیر است، افزود: با توجه به افزایش سالانه جمعیت این شهر و کمبود آب، تأمین این مهم از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی در پایان افزود: طرح انتقال آب از سد کوچری از سال‌ها قبل مورد توجه مسئولان این شهرستان برای جبران کمبود منابع آبی این شهرستان بوده است.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *