غیرت ایرانی اجازه ندهد از کالای خارجی استفاده کنیم/ باید به کالای ایرانی ارزش داد

حسین رحمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان این که تمام مسؤولان و کارگزاران نظام وظیفه حمایت از کالای ایرانی دارند، اظهار کرد: مردم با خرید کالای ایرانی می‌توانند مؤثرترین نقش را در خصوص تحقق شعار امسال داشته باشند.

وی حمایت از کالای ایرانی را حمایت از اشتغال،کار و تولید دانست و افزود: حمایت از تولید ملی باید از دهه‌های گذشته آغاز می‌شد تا مردم به سمت و سوی استفاده از کالای ایرانی سوق داده می‌شدند.

دبیر جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان با بیان این که همه باید از کالای داخلی حمایت کنند تا کارگر از کار بیکار نشود، گفت: در سال گذشته ۲۶ هزار نفر در استان اصفهان بیکار شدند و تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند که یکی از دلایل مهم آن عدم خرید کالای ایرانی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: باید از واردات بی‌رویه و قاچاق کالا جلوگیری شود به طوری که میزان کالاهای قاچاق در کشور به صفر برسد، اگر از کالای ایرانی حمایت کنیم صد در صد اشتغال ایجاد خواهد شد.

رحمانی عنوان داشت: خرید کالاهای خارجی به جای کالای ایرانی باعث می‌شود یک کارگر کار خود را از دست دهد؛ البته تولیدکنندگان هم باید کالاهای مرغوب و باکیفیت تولید کنند و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند تا بتوانند جایگاه خود را در بازار حفظ کنند.

وی اضافه کرد: اگر کالایی بی‌کیفیت در داخل تولید شود شاید من ایرانی تمایلی به استفاده از آن کالا نداشته باشم، بنابراین کیفیت، مرغوبیت و هزینه مناسب کالاهای ایرانی بسیار حائز اهمیت است.

دبیر جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان یادآور شد: غیرت ایرانی نباید اجازه دهد از کالای خارجی استفاده کنیم، بنابراین باید توجه بیشتری به استفاده از کالای داخلی داشته باشیم؛ همه ما هر محصولی که نیاز داریم باید اول به سراغ کالای ایرانی برویم.

وی با بیان این که باید به کالای ایرانی ارزش داده شود، تأکید کرد: کسی که به هیچ عنوان از کالای ایرانی استفاده نمی‌کند را باید به عنوان فرد ضد ارزش دانست و به کسی ارزش داد که از کالای ایرانی استفاده می‌کند.

رحمانی اذعان داشت: هر مسؤولی باید از محل کار و زندگی خود شروع کند و کالای تولید داخل را در اولویت خرید خود قرار دهد تا الگویی برای مردم شود؛ نگاه مردم برای خرید کالای ایرانی به عمل مسؤولان است و استفاده مسؤولان از کالای ایرانی تأثیر مستقیم بر مردم دارد.

وی ادامه داد: اگر مردم ببینند که کارگزاران و مسؤولان توجهی به خرید کالاهای ایرانی ندارند طبیعتاً از کالاهای خارجی استفاده می‌کنند؛ مسؤولان باید از تولید داخلی حمایت کنند و راه را برای تولیدکنندگان داخل هموار کنند.

دبیر جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان در پایان تصریح کرد: مردم باید توجه داشته باشند که اگر مشابه ایرانی محصولی خارجی در بازار وجود داشت به هیچ عنوان آن محصول خارجی را خریداری نکنند.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *