غیرت شیعی و امداد الهی مانع از بلعیدن کشور توسط استکبار شد/ در تمام معادلات منطقه حضور موثر داریم

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سردار مرتضی قربانی امشب در نهمین یادواره سرداران و ۴۰۰ شهید گردان‌های آتش لشگر ۳۲ انصارالحسین(ع) در همدان اظهار کرد: آمریکا در عراق حزب بعث و در عربستان آل سعود را بر سر کار آورد اما در ایران به سبب مقاومت اقوام و سطح معلومات مردم نتوانست کاری از پیش ببرد زیرا با انقلاب اسلامی ۳۰۰ هزار مستشار و نظامی و کارشناس آنها از کشور اخراج شدند.

وی با بیان اینکه البته استکبار بیکار ننشست و انواع دستجات سیاسی و گروهک‌های ترور را در ایران مورد حمایت قرار داد که تعداد آنها بالغ بر ۶۰ گروه بود، گفت: تمام این گروه‌های برانداز خیال سرنگونی نظام اسلامی را داشتند اما متشکل از افرادی کم‌سواد و بی سر و پا بودند که حتی نمی‌دانستند به فرض براندازی، چه جایگزینی جز چپاول برای ملت به ارمغان آورند.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در امور حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: پس از این که استکبار از طریق گروهک‌ها جواب نگرفت از طریق جنگ و تحریم وارد عمل شد با این خیال که چون بضاعت ارتش ایران را می‌دانستند گمان می‌کردند انقلاب توان مقاومت ندارد اما در معادلات خود حساب توان بسیج مردمی و ایمان و امداد الهی را نکرده بودند.

وی عنوان کرد: اینها در هنگام توطئه هشت سال جنگ تحمیلی علیه کشور، روی غیرت شیعی و اسلامی مردم ایران حساب نکرده بودند.

قربانی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس از روحانی تا امام جمعه، دانشجو و دانش‌آموز قدم به میدان گذاشتند تا از کشور دفاع کنند.

وی با بیان اینکه مردم ایران یکپارچه علیه طاغوت قیام کرده بود و معلوم نیست استکبار به چه حقی می‌خواست به وسیله حزب بعث عراق این نظام مردمی را براندازی کند، عنوان کرد: ابتدای جنگ نیرو نداشتیم، آموزش نداشتیم اما خدا را داشتیم.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در امور حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: ما از جایی که حتی در مسائل ساده نظامی، توپخانه، دیده‌بانی و… آموزش ندیده بودیم، امروز به فضل خدا به قدرت آفندی نقطه‌زن و توان عظیم موشکی رسیده‌ایم و در تمام معادلات منطقه حضور موثر داریم.

وی در پایان سخنانش با تأکید بر اینکه باید راه شهدا را ادامه دهیم، گفت: باید قدر داشته‌های خود را که به یمن خون شهدا حاصل شده است، را بدانیم و هوشیارتر از قبل از انقلاب و نظام دفاع کنیم.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *