فداکاری شهدای حادثه ساختمان پلاسکو غیرقابل توصیف بود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، مراسم یادبود شهدای آتش‌نشان منطقه ۲۰ در حادثه پلاسکو، «شهید رضا شفیعی و شهید بهنام میرزاخانی» عصر امروز با حضور تولیت حرم عبدالعظیم(ع)، امام جمعه ری، فرماندار ویژه شهرستان ری، شهردار منطقه ۲۰ به همراه معاونان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرری در جمع کارکنان شهرداری تهران و ری و کارکنان اداره برق و جمعی از کارمندان ادارات در مسجد ارشاد ری برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی ادیب‌یزدی در این مراسم یادبود بیان کرد: در مورد فداکاری شهدای پلاسکو زبان قاصر می‌ماند؛ در مکتب اسلام خدمتگزاری به مردم و تأمین آسایش و امنیت یکی از مهم‌ترین اهداف این دین است.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) مشغول نماز و مردم اقتدا کرده بودند ولی رسول خدا (ص) نماز خواندن را سرعت بخشیدند، نماز که تمام شد مردم علت را جویا شدند و حضرت فرمودند آیا صدای ناله بچه شیرخوار را نشنیدید؟ در اینجاست که اسلام معنای واقعی خود را می‌یابد که با صدای ناله کودکی حتی نماز را نیز باید سرعت بخشید، چه برسد به آتش گرگرفته که توسط این آتش‌نشانان خاموش شد.

این سخنران و کارشناس مذهبی اشاره‌ای به کتب اهل سنت کرد و گفت: اهل سنت هم وقتی سخنی از امیرالمؤمنین (ع) به میان می‌آید، لرزه بر اندامشان می‌افتد، مگر می‌شود در مورد نماز آن حضرت سخن گفت، وقتی انبیای ما در صف ایستاده‌اند تا ذره‌ای از این نماز علی (ع) را تفسیر کنند.

وی اضافه کرد: شهدای آتش‌نشان برای تأمین امنیت مردم تلاش کردند تا پیر و جوان وجودشان را ترس فرا نگیرد و آسایش آن‌ها را فراهم کنند و کسی نمی‌تواند این اوج دلدادگی را توصیف و این شهادت را تشریح کند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *