فرصت ۳ میلیارد دلاری صندوق ضمانت صادرات ایران برای تجار

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، محمود عابدنیا امروز در همایش معرفی و آشنایی با خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران در شیراز گفت: در عرصه تجارت بین‌المللی احتمال خطرهایی وجود دارد که صادرکنندگان می‌توانند برای بازارهایی که احتمال خطر در آن وجود دارد از خدمات این صندوق استفاده کند.

وی تصریح کرد: صندوق ضمانت صادرات ایران پوشش خطرپذیری مالی تجارت خارجی را پیگیری می‌کند و صادرکنندگان، بازرگانان و تجار می‌توانند با خیال آسوده در دنیای رقابت بین‌المللی حضورداشته باشند.

معاون مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران افزود: خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران تنها به صادرکنندگانی ارائه می‌شود که قبل از وارد شدن خسارت به آن‌ها تحت پوشش صندوق ضمانت صادرات قرارگرفته باشند زیرا این صندوق جایی می‌تواند وارد شود که به‌عنوان بیمه‌گر به او حق داده‌شده باشد.

عابدنیا مطرح کرد: در حال حاضر صندوق ضمانت صادرات ایران فرصت اعتباری ۵۰۰ میلیون دلاری دارد که تا ۱۰ برابر این میزان سرمایه معادل ۵ میلیارد دلار می‌تواند تعهد جاری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون معادل ۲ میلیارد دلار تعهد جاری این صندوق فعال است و فرصتی معادل حدود ۳ میلیارد دلار امکان سرمایه‌ای برای پوشش خطرات سیاسی و تجاری برای صادرکنندگان کشور وجود دارد.

این مقام مسؤول گفت: در حال حاضر ۹۰۰ صادرکننده از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده می‌کنند که از این تعداد، ۲۴ نفر از استان فارس هستند که با توجه به میزان صادرات و تأثیرگذاری صادرکنندگان این استان در عرصه تجارت بین‌الملل، این رقم بسیار کم و شایسته بخش صادرات این استان نیست.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *