فرهنگ ايثار و شهادت لازمه ماندگاری و توسعه انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در مراسم تجلیل از جانبازان آستان قدس رضوی گفت: انقلاب اسلامی امتداد حرکت عظیم مبارزاتی ائمه هدی(ع) است و در این مسیر ملت مبارز کشورمان ثابت کردند که اعتقاد به مبانی اسلام و قرآن را با جان و دل پذیرفته‌اند.

وی تصریح کرد: نبی مکرم اسلام(ص) در راه اجرای رسالت خویش بسیار آزار دید و سختی‌ها و مشقت‌های فراوان را تحمل کرد و در ادامه این راه پر فراز و نشیب، ائمه اطهار(ع) نیز همواره بر ظلم ستیزی و دفاع از مظلومان پای‌فشاری کردند و به شهادت رسیدند.

بختیاری افزود: تاریخ و سبک زندگی هرکدام از اهل بیت(ع) را که مرور می‌کنیم به عمق اعتقاد آن بزرگواران به مبارزه با استکبار و استبداد پی می‌بریم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پیام زندگی نورانی حضرت امام رضا(ع) را مبارزه دائمی خستگی ناپذیر توصیف فرمودند، اظهار کرد: شما جانبازان سرافراز آستان قدس رضوی با تاسی به سیره عملی و نظری ولی نعمتمان، پای در میدان جهاد گذاشتید و به افتخار جانبازی در راه اسلام، قرآن و انقلاب نائل آمدید.

بختیاری گفت: امروز نیز دشمنان انقلاب ما که دیروز با حمایت قاطع از صدام و رژیم بعث عراق هشت سال جنگ را به ما تحمیل کردند در حال دسیسه‌چینی و توطئه در منطقه و جهان اسلام هستند ولی راه به جایی نخواهند برد.

وی افزود: شاید آنها به لحاظ تسلیحاتی قدرتمند باشند اما وعده الهی در پیروزی و نصرت مومنان را ما بارها در طی این چهار دهه که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد به وضوح دیده‌ایم.

بختیاری با اشاره به ناکامی‌های آمریکا و ایادی مزدورش در کشورهای عراق و سوریه علیرغم هزینه کردن میلیون‌ها دلار برای حمایت از داعش و برافروخته نگهداشتن آتش اختلاف و جنگ در منطقه بیان داشت: امروز در عراق و سوریه به برکت خون پاک شهدای مدافع حرم و حضور آگاهانه و مقتدرانه جبهه مقاومت، محور اصلی جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: مادامی که باور و اعتقاد به ولایت فقیه و این جانفشانی‌ها و ایثارگری‌ها در ایران اسلامی وجود دارد به انقلاب اسلامی هیچ گزندی نخواهد رسید و همچون گذشته مسیر خودش را ادامه خواهد داد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان مصادیقی از استقامت و صلابت مسلمانان صدر اسلام در دفاع از دین و رسول اکرم(ص) اذعان کرد: نام و یاد ابوذر، سلمان، عمار و مقداد و فریادشان همواره در تاریخ طنین‌انداز است و آنهایی که نفاق ورزیدند از صحنه روزگار و قلوب مومنین محو شدند.

بختیاری گفت: تاریخ انقلاب اسلامی ما نیز از این نمونه‌ها دارد، کسانی که در ابتدای مبارزه با امام راحل(ره) بودند و بعد منحرف شدند و چه سرنوشت تلخی را برای خود رقم زدند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: امروز نیز ما باید با بصیرت و ولایتمداری قاطعانه از آرمان‌های اسلام و انقلاب دفاع کنیم و بدانیم که وعده الهی در حمایت و نصرت مستضعفین به وقوع خواهد پیوست.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *